Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Posel Smrti 3

Zakončení ságy rodiny Gordonových.

Od tvůrců z Cranberry Productions to byl trochu podraz, když ponechali příběh druhého dílu Posla Smrti (recenze) nedokončený a bylo jasné, že již poslední pokračování na sebe nenechá dlouho čekat. To uzavře osudy rodiny Gordonových, zodpoví všechny vyřčené otázky a navíc začíná pouze pár minut tam, kde předchozí díl skončil. Kromě prezentace u dtp entertainment jsem měl možnost si nové dobrodružství nakrátko vyzkoušet a projít si několik úvodních obrazovek. Bude zakončení adventurní série započaté v Česku důstojné?

Opět se octnete v kůži Darrena, amerického studenta fyziky a hlavního hrdiny druhého dílu, který právě utíká temným lesem před jakýmsi přízrakem. Přitom však vběhne přímo do náručí policie, jež dorazila k hořícímu zámku Black Mirror. K vaší smůle má ale Darren v ruce pochodeň a v prostorách zámku se navíc nalezne tělo mladé ženy. Stanete se tak hlavním podezřelým a zakrátko skončíte v policejní cele. Odtud poputujete po třech týdnech k vězeňské terapeutce, které se snažíte vysvětlit prokletí rodiny Gordonových, čímž se zároveň rekapitulují události předchozích dvou dílů. V tom přijde jeden ze strážníků a oznámí, že někdo za vás zaplatil kauci a až do soudního přelíčení můžete být na svobodě. To bude vaše šance zjistit pravdu!

Právě v tomto okamžiku začala hratelná ukázka Black Mirror III, odehrávající se na policejní stanici ve vesnici Willow Creek. Mým prvním úkolem bylo vzít si všechny svoje věci a od spoluvězně získat svůj deník. Ten už si ho samozřejmě stihnul prolistovat a přede mnou z něj četl velmi podivně znějící pasáže, které určitě nenapsal normálně myslící člověk. Vzal jsem tak tužku a v zápalu hněvu jsem mu ji vrazil do oka. Následoval záblesk, který mě vrátil o pár okamžiků zpět, před tuto akci. Jistá dvojí realita tak byla opět přítomna i v třetím pokračování a celému ději to samozřejmě přidávalo na dramatičnosti.

Cestou z policejní stanice jsem se zastavil v telefonní budce, abych zavolal svému právníkovi. Ten mi dal pokyn k tomu, abych získal kopii svého vyšetřovacího spisu, což se nakonec ukázalo jako obzvláště velký problém. Detektiv Spooner, vyšetřující celý případ, se ho jen tak nevzdá a už vůbec neprozradí, kdo za mě zaplatil kauci. Bojí se mě i lidé ve vesnici, pro něž jsem vrah a podivín, a drží se raději zpátky. Zkrátka žádného vřelého přivítání jsem se na začátku třetího dílu nedočkal.

Posel Smrti 3 nabídne přesně 62 různých lokací, z nichž některé budou zbrusu nové, jiné vytvořené z „odlišného úhlu" a dokonce se vrátíte do míst prvního dílu jako je kupříkladu farnost Warmhill. „Vše je zpracováno pomocí 2.5D technologie. V praxi to znamená, že jsme vytvořili dvourozměrné pozadí, k němu přidali 3D modely postav a vše okořenili nejrůznějšími animacemi na pozadí," zmínil ohledně zpracování předvádějící. Osobně se mi grafická stránka hodně líbila a působila skutečně plastickým dojmem. Obzvláště mě uchvátilo zpracování zámku Black Mirror, které má tu správnou temnou atmosféru. Trochu depresivně působí už samotná vesnice Willow Creek, zahalená v jakémsi ponurém hávu.

Nutno však dodat, že grafická stránka je prakticky totožná s předchozím dílem a přestože bych možná určité rozdíly našel, těžko by asi tvůrci mohli za necelý rok (možná méně) stihnout nějaké razantnější změny. Spíše to vypadá, že rozdělení pokračování Posla Smrti bylo plánováno dlouho dopředu. Sice to příliš nenahrává novým hráčům, kteří se budou ztrácet v rozsáhlém příběhu, ale druhé skupince obeznámených fanoušků to zas tak vadit nebude.