Skip to main content

Nový web Eurogameru se postupně rozvíjí

Co vše jsme tento týden upravili a co plánujeme?

Zvenčí se může zdát, že se po technické stránce na Eurogameru nic moc neděje, ale letmý pohled klame. Na pozadí i o dnešním státním svátku pracujeme na stovkách oprav, změn a úprav, aby náš nový web spuštěný ani ne před měsícem fungoval ještě lépe.

Včera jsme nahodili aktualizaci stránek nebo spíš jejich enginu, chcete-li tomu říkat herní terminologií, která nahradila předešlou verzi z 27. října (seznam oprav). Web je teď celkově mnohem stabilnější a rychlejší než dříve. Asi nemá smysl zde vypisovat úplně všechny změny v kódu, i protože by jim rozuměli jen lidé z oboru, a zaměříme se proto jen na ty hlavní úpravy.

Jedná se zejména o funkční embedy z YouTube ve Firefoxu, přihlašování přes Facebook účet (zatím jde jen v některých prohlížečích), s vypnutým javascriptem a v Safari, opravu schránky i pro posílání zpráv jiným uživatelům přímo přes EG, zobrazování reklam na hlavní stránce a tamní ikonky pro komentáře jen u článků, kde už nějaké jsou, dále přidání nových lokalizací, stránkování v mobilní verzi a autodetekce Blackberry, drobné opravy filtrů a fóra (např. ukazatel karmy pod -10), možnost odebrat hry z těch vámi sledovaných a úpravu emailových templatů pro zasílané notifikace, optimalizaci pro SEO, vylepšení redakčního systému nebo přidání grafů popularity jednotlivých článků za celou jejich životnost, přidání funkcí do kalendáře s termíny vydaných her, nová možnost vytvářet sami portrait ad banner formát (obsahový rozcestník vpravo, jako je teď na Assassins Creed), zprovoznění videoreklamy novým způsobem, systému pro rozdávání klíčů do betatestů (bude se hodit v prosinci pro Batmana) atd. atd.

Samozřejmě, spousta chyb či nedostatků ještě zbývá dořešit a víme o nich. Jen se jim věnujeme postupně podle jejich důležitosti a frekvence využívání čtenáři (např. u některé zastrčené funkce). Mezi hlavní cíle příští verze EG 11.1, na níž se teď tým programátorů přesunul, jsme si vytyčili tři hlavní body: 1) předělání nevyhovující sekce "vše o hře", 2) přidání služeb Gaikai / PSN (provázání jako u Xbox Live) a 3) úpravy hlavní stránky. Konkrétně přemýšlíme o přidání indikace, co přibylo od vaší minulé návštěvy (i navrácení ikon pro galerie a videa), nebo třeba povolení duplikování obsahu mezi pravým sloupcem (poslední aktualizace dle času) a levým sloupcem (nejpopulárnější obsah), aby vám nic neuniklo kvůli současnému přeskakování něčeho středně populárního zprava doleva.

Budeme rádi, když do fóra napíšete své ohlasy nebo které ze zbývajících bugů jsou pro vás důležité, že by mohly stát za upřednostnění před jinými.

Read this next