If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Potichu dorazil na trh lehčí model PlayStation 5

Zatím u protinožců.

Je to pár dnů, co se ví o zdražení PlayStation 5, ale dnes to přebila jedna pozitivní zpráva z Austrálie.

Na tamní trh totiž už dorazil lehce inovovaný model konzole, který poznáte dle označení CFI-1202B (verze bez mechaniky) a CFI-1202A (verze s mechanikou).

Nabízí ho od minulého týdne australské obchody jako EB Games, Harvey Norman či JB Hi-Fi.

Tento nový model PS5 je s váhou 3,4 kilogramu o 200 až 300 gramů (dle modelu) lehčí než ten z roku 2021, a o téměř půl kila lehčí než původní PS5 z období úplného startu (4,5 kilogramu u modelu s mechanikou a 3,4 kilogramu model bez mechaniky). Má totiž jiné vnitřnosti.

Zajímavé tedy je, že model s Blu-Ray mechanikou nyní váží úplně stejně, kolik před dvěma lety vážil lehčí digitální model PS5 bez mechaniky, reportují Press-Start.

Sony se nicméně opět rozhodla pro jakousi tichou aktualizaci, kterou nijak nekomunikuje ani nevysvětluje, protože výkon zůstává totožný a zákazníky to vlastně ani tolik nemusí vzrušovat, co přesně změnila uvnitř zařízení. Udělání nějakého haló ohledně změn si schovává až do budoucna, například při změně designu či zvýšení výkonu.

Očekává se, že zmíněný inovovaný (už v pořadí třetí) model PS5 dorazí na trhy po celém světě během září, například v Japonsku to má být v půlce září.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments