If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Potvrzen návrat UbiSoftu na Steam, po třech letech jinde

+ ve Valhalla nebude režim New Game+.

Dalo se to vydedukovat z některých signálů a nálezů v databázi digitální platformy od Valve. Nyní to již je oficiálně potvrzeno tiskovou zprávou.

UbiSoft se skutečně vrací na Steam. Stane se tak přesně 6. prosince a první nahozenou hrou bude Assassins Creed Valhalla, následovaný starší strategií Anno 1800 a F2P bruslením Roller Champions. Další hry naváží později.

Francouzský vydavatel doteď tlačil vlastní obchod UbiSoft Store, nebo měl exkluzivní dohodu s Epic Games Store, která teď možná po uplynutí určité doby vypršela.

Jenže když UbiSoft zažívá extra slabý podzim kvůli odkladu většiny svých her, musí se snažit nahonit chybějící tržby někde jinde, nebo prostě zjistil, že na Epicu není tolik uživatelů a že mu ten prodejní kanál příliš nefunguje?

Klidně je možné i to, že se jen zhlédl v úspěchu Microsoftu či EA, kteří se též na Steam po dřívějším odchodu "ve zlém" vrátili a vygenerovali díky tomu ohromné prodeje.

Oficiální stanovisko zní takto: "Neustále vyhodnocujeme, jak a kudy přinést naše tituly cílovému publiku a kde se právě nachází. Souběžně se snažíme poskytovat konzistentní ekosystém prostřednictvím UbiSoft Connect".

Vše přichází paradxoně zrovně v době, kdy vyšlo najevo, že po dvou letech v prosinci definitivně skončí obsahová podpora Assassins Creed Valhalla a že hra nedostane režim New Game+. Důvodem je to, že základní hra je prý tak hluboká a bohatá, že by možnosti pro odměny a unikátnost opakování zážitku byly dost omezené. Finální aktualizace vyleze 6. prosince a tím tak skončí vývoj všeho okolo.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Anno 1800

PC

Assassin's Creed Valhalla

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

See 1 more

Roller Champions

PS4, Xbox One, PC, Nintendo Switch

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments