Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Potvrzeno, že je zrušena i digitální podoba E3 2022

Má však náhražku.

Stalo se to zrovna v den, kdy všichni pracovníci Activision Blizzard obdrželi interní email, že už po nich nebude v kanceláři požadováno potvrzení o očkování a že z osobní přítomnosti všech na pracovišti bude firma jedině těžit.

Organizace ESA, která pořádá výstavu E3, oficiálně potvrdila, že se letošní ročník nebude konat ani v digitální podobě. O tom, že fyzický veltrh E3 2022 nebude, se přitom vědělo od začátku roku.

"Budeme věnovat veškerou naši energii a zdroje na přípravu revitalizované fyzické a digitální E3 akce pro příští léto. Ať už si ji užijete přímo na ploše výstaviště nebo na vašich oblíbených zařízeních na dálku, přehlídka v roce 2023 spojí komunitu, média a herní branži zpět v novém formátu a interaktivním zážitku. Těšíme se, až E3 2023 odprezentujeme živě z Los Angeles v příštím roce", píší v prohlášení.

Jako první vše vyzradil šéf PR oddělení Razer, Will Powers, a ladilo to se šeptandou, že herní vydavatelé nejsou spokojeni s dosavadním mlčením organizátorů, protože do zamýšleného červnového konání zbývalo jen pár měsíců a přípravy všeho vyžadují hodně času.

Není ale třeba smutnit, zrušené E3 2022 jistě více než důstojně zastoupí Geoff Keighley.

Tento moderátor a organizátor The Game Awards dnes avizoval, že někdy v červnu, tedy v původním termínu E3, přinese další vysílání Summer Game Fest s celou řadou akcí, oznámení, světových premiér a prvními pohledy na chystané hry. Přednášku o vývoji mají mít mj. Double Fine či iam8bit.

Detaily slíbil objasnit v příštích týdnech, včetně řady nějakých nových prvků v tomto ročníku.

Read this next