Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Pouze 150 prodaných kusů PlayStation 5 ve Španělsku

Data za minulý týden.

Než nejnovější konzole dorazily na trh, plánoval se speciální postup, jak hráče přimět k upgradu, aby měli doma co nejrychleji výkonnější stroje a nebrzdilo to design i evoluci her. Ale ve skutečnosti to bude úplně naopak, když se zdá, že současné období mezigeneračního přechodu z PS4 éry na PS5 bude patrně trvat mimořádně dlouho, resp. déle než kdykoli jindy.

Ve Španělsku se za minulý týden prodalo pouze 150 kusů PlayStation 5, hlásí tamní magazín Vandal s odkazem na přetrvávající nedostatek kusů konzole.

A v nejbližší době by se na tom bohužel nemělo nic změnit, čili asi bude ještě dlouho trvat paralelní existence PS4 a PS5 verzí her, tzn. neuděláte chybu, když si teď ještě pořídíte PlayStation 4 ve slevě. Není divu, že Sony nedávno prohlásila, že navýší výrobu PS4, aby se aspoň takto částečně vypořádala s nemožností uspokojit poptávku hráčů po PS5.

Všemu také neprospěje válka na Ukrajině a závislost světa na některých surovinách pro výrobu čipů, jako neon z Ukrajiny, když se tam prakticky zastavila jeho výroba.

Xbox Series X se ve Španělsku začátkem března prodalo 350 kusů, Xbox Series S nějakých 750 kusů, PS4 asi 15 kusů a Xbox One pouze 5 kusů. Nejžádanější bylo Nintendo Switch s 6700 kusy za týden, z čehož 3700 tvořil model s OLED obrazovkou.

V důsledku nastalé situace se prodalo více PS4 verzí (3750) Horizon Forbidden West než těch pro PS5 (2500), tedy opak toho, co platilo v týden premiéry hry.

Když se vezmou čistě jen krabicovky v této zemi, Elden Ring udal 27 tisíc kusů na PS5, 18 tisíc na PS4, 9 tisíc na Xboxu a 7 tisíc na PC (celkem přibližně 60 tisíc kusů za týden).

Read this next