If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Pozastavený Hawken bude předělán do singleplayerovky

S Reborn to zkusí potřetí už zítra.

Jsme svědky změny trendů, kdy končí jedna Free-2-Play onlinovka či živá služba za druhou, viz třeba včera Vampire: Bloodhunt.

Mechová multiplayerová sci-fi střílečka Hawken to nyní posunula ještě dál. V roce 2018 byla odpískána a vypnuty její servery, když nevyšel ani její druhý start (ten počáteční byl ve 2014).

Tvůrci tehdy vše zdůvodnili snahou o přehodnocení svých priorit, během čehož budou čerpat ze získaných zkušeností a prací s dedikovanou hráčskou základnou na PC.

Teď jsou ovšem ve spolupráci s vydavatelem 505 Games zpět na scéně, když oznámili Hawken Reborn. A to hned s vydáním zítra na Steamu, 17. května, v rámci Early Access.

Na rozdíl od dřívějška bude hra překopána na primárně singleplayerovou záležitost, se zpočátku šesti příběhovými misemi, zatím jednou zónou, a rádiovými misemi pro vysokou znovuhratelnost a možnost průzkumu.

Součástí bude pětice mechů a vícero zbraní, které si vyberete dle svého stylu. Ponechání v Early Access se předpokládá na rok a půl, než bude do hry přidán další obsah, PvE režim, podpora co-opu a epický příběh.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments