Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Později letos vznikne rodinná varianta Xbox Game Pass

Jako v Office 365.

WindowsCentral ze svých dobrých zdrojů zjistili, že nejen PlayStation Plus nabídne různé nové úrovně členství.

Věci se prý daly do pohybu ohledně rodinného typu předplatného Xbox Game Pass, který po Philu Spencerovi a spol. řada fanoušků chce, i protože na to jsou zvyklí z Netflixu.

Někdy později v letošním roce má být spuštěna dražší varianta Family, která poskytne přístup až pěti lidem ke kompletní knihovně her na PC i konzoli. Má to být levnější, než pokud byste si dnes koupili pět separátních uživatelských účtů na službě.

Fungovat to má v praxi podobně jako u Office 365, čili uživatelé budou muset být v té samé zemi, aby se nekšeftovalo s přeprodávanými přístupy na internetu.

Vše okolo předplatného bude spravovat hlavní majitel účtu, který přidělí přístup až čtyřem členům rodiny, něco jako to je na Netflixu.

Dříve prý s tím Family plánem byl problém ohledně toho, jak budou distribuovány provize tvůrcům obsahu (vydavatelům her), resp. jak budou kompenzováni third-party výrobci za ty dodatečné uživatele, kteří nejsou hlavními plátci. To se ale mělo nějak podařit vyřešit a nic už nestojí v cestě realizaci.

Read this next