Skip to main content

Pragmata žije, Dragons Dogma 2 uvidíme příští rok, ale fanouškovské remaky Codename Veronica mají stopku

Novinky u Capcomu.

Hned několik událostí z posledních dnů má společného jmenovatele a to japonského výrobce Capcom.

Nejprve uspořádal výroční anketu, kde její účastníci obdrželi za odměnu wallpaper s různými postavami ze sérií od této firmy. Bez práce ho můžete mít výše.

Na ní bylo fajn, že tam zmínil i Pragmata, projekt, o němž bylo dlouho ticho. Vedle Resident Evil 4 Remake, Exoprimal, Monster Hunter Rise pro další konzole či Street Fighter 6.

Producent Hideaki Itsuno se zase v novoročním vzkazu fanouškům ve Famitsu nechal slyšet, že v příštích dvanácti měsících bychom snad měli poprvé spatřit Dragons Dogma 2 (ohlášení z června).

Vývoj hry prý dobře odsýpá, vše je v pořádku a tvůrci se na hru tolik soustředí, že ztratili pojem o čase či aktuálním ročním období.

Bohužel s Capcomem se pojí i jedna nepříjemná zpráva.

Vystavil totiž stopku fanouškovským předělávkám (modernizacím) Resident Evil 1 a odbočce série Codename Veronica.

Coby držitel práv poslal autorům projektů několik emailů, v nichž je žádal o zastavení prací a zjišťoval, kde sebrali některé modely. Mezi dalšími požadavky bylo i smazání webových stránek, odkazování se na platné zákony v USA a že vše nesmí používat název Resident Evil či postavy ze hry.

Důvodem takového postupu od Capcomu nemusí být nutně to, že by chtěl udělat oficiální remaky, nýbrž se mu nemuselo líbit, že fanoušci vybírali od ostatních finanční příspěvky.

Read this next