Skip to main content

Představení Exoprimal, týmové akce proti dinosaurům

Všechny informace a materiály.

Město se v roce 2043 musí evakuovat. Nezamořili ho zombíci, nýbrž dinosauři, kteří se vylíhli z trhlin v dimenzi. Jednotka pěti bojovníků AIBIUS vyzbrojených exosuity se může stát poslední záchranou lidstva a proto hledá nové posily na pozice pilotů těchto mechů. Postupně budete v příběhu odhalovat tajemství, co se ve světě děje.

Taková je zápletka Exoprimal, zbrusu nové značky od Capcomu, která má vyjít v roce 2023.

Debutový trailer podle ohromného počtu nepřátel na scéně naráz a špičkové grafiky působí, jako by snad šlo o hru navrženou pro výkon PS5, ale ve skutečnosti bude překvapivě určena i pro PS4 a Xbox One, vedle PC a Xbox Series.

Watch on YouTube

Hratelnostně půjde o obdobu Overwatch, kdy jste členem týmu složeného z různých tříd, kdy se každá specializuje na něco jiného. Zephyr se hodí pro boje na blízko, Deadeye zase na dálku, tank Roadblock vše opatří štítem a Witchdoctor se zase postará o zdraví parťáků, kteří čelí značné přesile (jako zombíci v Dead Rising či ve World War Z) a musí tedy volit vhodnou taktiku. Exosuity bude možné měnit i v průběhu hraní, což vás ale na chvíli učiní zranitelnými, i sestavu vašeho týmu v reakci na nastalé situace.

V PvPvE mulťáku, hlavním režimu Dino Survival, bude váš tým soupeřit s jiným týmem, plnit dynamické úkoly (např. transport zboží či ochrana kritického bodu, dosáhnout něčeho jako první), zatímco musí přežít bitky s všudepřítomnými hordami ještěrů. Mise se mají měnit podle toho, jak vám vše jde a vývoje událostí, takže každé hraní prý bude odlišné od toho minulého.

Watch on YouTube

Po celou dobu vás bude navigovat pokročilá umělá inteligence Leviathan, abyste věděli, co máte dál podniknout a kde se příště mohou otevřít líhně protivníků a jaká je předpověď jejich výskytu, což se zde řeší podobně jako počasí.

Fanoušci série Dino Crisis jsou mezitím zklamáni, že kvůli Exoprimal se asi jen tak nedočkají jejího remaku (že by měl Capcom dvě dinosauří hry naráz, to se nejeví moc pravděpodobně), i když určité styčné body se zde najdou, viz jedna postava v traileru. Zdá se, že se japonský vydavatel raději rozhodl pro novou značku, než aby čelil kritice, že z Dino Crisis udělal multiplayerovku založenou na živých službách.

Read this next