Skip to main content

Představení Path of Exile 2 ve 20 minutách a rozšíření Ultimatum

Úhlavní konkurent Diablo 4 měl stream.

Patrně nebude náhoda, že Grinding Gear Games uspořádali vysílání k novinkám ze své úspěšné série, co je klonem isometrického akčního RPG, zrovna v předvečer spuštění technické alfy Diablo 2 remasteru pro veřejnost.

Vrcholem byl hned začátek s novým trailerem a 20 minutami z Path of Exile 2, které se očekává až v příštích letech, protože vývoj ještě není ani v polovině, ale postupně se prý dostává do tempa (beta nebude dříve než ve 2022).

Po delším tichu tak lze spatřit sestřih nejen z dun v poušti Vastiri, která je druhým hlavním dějištěm po lesnatém ostrově Ogham odhaleným minule na ExileCon 2019.

Ve hře prý budou noví mini-bossové, chytřejší umělá inteligence skupin nepřátel hlídajících určité oblasti a také vylepšené animace. K dispozici máte mít dva nové druhy zbraní - kopí a kuše - pro údajné boje nové generace.

Velmi zajímavý je prvek pomalu se pohybujících karavan (například i pod mostem, kde zrovna bojujete), které vám dovolí zvolit, kam se v dané kapitole vypravíte příště (ze čtyř možností). V této poklidné zóně hodíte řeč s ostatními a jakmile někam dojedete, tak karavana zastaví a vyrazíte plnit svůj úkol.

Watch on YouTube
Watch on YouTube

Kampaň Path of Exile 2 bude sdílet herního klienta s jedničkou, aby se netříštila komunita na dvě různá místa, ale minulou hru nenahradí. Hráči si tedy budou moci sdílet své staré postavy a herní účty, včetně mikrotransakcí, s novým příběhem z dvojky.

Druhým oznámením bylo Ultimatum, což je nové rozšíření a liga (sezóna) pro první díl Path of Exile. Hráči zde budou vyzváni, aby podstoupili sérii čím dál tužších výzev, které je něčím odmění a přenese se to dál. Když zemřou, přijdou o všechno.

Tyto tzv. Trials budou podporovat i multiplayer, včetně možnosti připojení kdykoli v průběhu hraní a hlasování o obtížnosti. Venku už 16. dubna.

Watch on YouTube
Watch on YouTube

Read this next