Skip to main content

Přehlídka studentské tvorby FESTMICHAEL opět oživila kulturní život metropole

A to přímo na Churchill Square.

Zveme Vás na výstavu originální tvorby studentů školy Michael - Střední školy a Vyšší odborné školy reklamní a umělecké tvorby, s.r.o. probíhající přímo v areálu Churchill Square, která vznikla ve spolupráci se společností realitní skupinou ČMN. Výstavu lze navštívit do konce října 2021.

Pod širým nebem představí svou tvorbu absolventi oborů Fotografická tvorba a Grafický design. Vystavené práce byly vybrány na základě hodnocení odborných pedagogů, jako jsou např.: Mgr. Jaroslav Fišer, vedoucí oboru Fotografická tvorba SŠ, MgA. Tomáš Třeštík, vedoucí zaměření Fotografická tvorba VOŠ - Akademie Michael, MgA. Jakub Štěpánek, Ph.D. vedoucí oboru Grafický design SŠ a MgA. Miroslav Roubíček, vedoucí zaměření Grafický design VOŠ - Akademie Michael.

„Výstava představuje mladé umění a originální nápady tvůrců nastupující generace. Tematika letošní přehlídky je určena pojmem Národní bohatství České republiky. Jednotliví kreativci se zamýšlejí nad přínosem člověka pro svět a zaměřují se na hodnocení činů lidstva a jejich dopadu," vysvětluje záměr Gabriela Kupčová, marketingová manažerka Střední školy a Vyšší odborné školy reklamní a umělecké tvorby MICHAEL. „V některých pracích je možné vidět ironické uvozovky dopadu." Díla grafiků z VOŠ - Akademie Michael představují myšlenky nové vizuální kampaně pro festival autorského Čtení ve vlaku. Fotografové představují svou volnou tvorbu.

MICHAEL - Střední škola a Vyšší odborná škola reklamní a umělecké tvorby, s.r.o. je již více než dvě desetiletí jedinou školou v ČR poskytující komplexní vzdělání v oblasti reklamy. Součástí studia všech oborů je rozšířená výuka anglického jazyka, který žáci uplatní i při odborných zahraničních výměnných pobytech a stážích v rámci programů EU. Škola maximálně propojuje teorii a praxi a mezioborovou spolupráci. Naší silnou stránkou je nadstandardně vybavené zázemí a vysoká erudice pedagogů (včetně odborníků z praxe a aktivních umělců). Každoročně zde skládají maturitní zkoušku profesionálně připravení fotografové, reklamní grafici, filmaři, studenti designu interiéru a manažeři z oblasti marketingových komunikací. Škola spolupracuje s renomovanými společnostmi, v nichž studenti nacházejí své uplatnění. Absolventi školy se úspěšně prosazují v praxi i při dalším studiu na vysokých školách uměleckého i všeobecně humanitního zaměření.

Více informací o škole: www.skolamichael.cz a www.akademiemichael.cz.

Tento článek je placenou inzercí.

Read this next