Skip to main content

Přejmenování Xbox Live a větší utrácení od uživatelů Xbox Game Pass

Dvakrát od Microsoftu.

Jako první si toho všimli novináři, když v poslední betě nového dashboardu nahrávali vytípané obrázky a v jednom z dialogů došlo ke změně.

Název Xbox Live tam nahradilo Xbox Network, což bude nový název pro online službu Microsoftu, který to potvrdil. Naznačila to i změna twitterového účtu Xbox Live's Major Nelson na pouze Xbox's Major Nelson.

Ve vyjádření pro The Verge zástupci MS uvedli:

"Xbox Network vystihuje online službu na Xboxu, k přejmenování došlo i v oficiálních podmínkách používání. Důvodem je, aby se nějak odlišil název služby od členství Xbox Live Gold."

Korporátní viceprezidentka pro hraní Sarah Bond zase pro Forbes prozradila, že předplatitelé Xbox Game Pass tráví oproti jiným hráčům (bez předplatného) o 30 procent více času hraním.

Navíc zkouší více žánrů (prý o 40%) a utrácejí o 20% za hry, což je překvapivé, když mají k dispozici tak rozsáhlý katalog plných her. Prý to je tím, že na rozdíl od Netflixu, kde koupí měsíčního přístupu končí vaše útrata, tak u Game Pass se ještě můžete rozšoupnout v mikrotransakcích či DLC, nebo jinými díly z té samé série, co jste díky předplatnému poznali.

Jak dodala, 200 milionů lidí si kupuje konzole a celkem jsou na světě 3 miliardy lidí, kteří na čemkoli hrají hry. Mnoho z nich ale nemají možnost (z finančních důvodů) zahrát si to, co by rádi. S Game Pass to ale jde a Microsoft prý byl schopen zvládnout ekonomiku služby tak, aby fungovala.

Read this next