If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Přestože šla část vývojářů bojovat do války, dokázali vypustit DLC do Sherlocka Holmese

M For Mystery.

Ukrajinské studio Frogwares informovalo svět, jak se pokouší fungovat během ruské okupace.

Navzdory tomu, že část vývojářského týmu narukovala do armády, zatímco jiní se na plný úvazek stali dobrovolníky při humanitárních operacích v celé zemi, podařilo se jim vydat poslední DLC pro Sherlock Holmes Chapter One.

Zdá se, že buď ho museli mít hotové dopředu, nebo vzniklo s vypětím posledních sil během bombardování Kyjeva, jinak se to nedá vysvětlit. Část zaměstnanců se přesunula do sousedních zemí Ukrajiny, část do bezpečnějších oblastí na venkově, odkud se dá dělat na dálku - ale nikdo prý není nucen pracovat, pouze ti, co vyloženě sami chtějí.

"Jsme nezávislým studiem, které nemá externí financování, investory ani bohatou matku, která by nás udržela při životě. Takže je pouze na vás, jestli budete chtít hrát naše hry a tím udržíte Frogwares naživu. A jak se válka posouvá čím dál více, všichni obyvatelé včetně těch nebojujících si uvědomují, že musejí posunout věci kupředu, aby později, až to vše skončí, mohli začít nový život a odstartovali od nuly," vysvětlil CEO Wael Amr.

Přídavek M For Mystery nabízí dvouhodinovou misi, která je o tom, že super zvědovi se povedlo přechytračit agenty a ukradnout tajné dokumenty. Sherlock tedy musí čelit této tajemné figurce známé jen jako M a pokusit se rozplést nitky vedoucí k sabotérovi.

DLC existuje ve verzích pro PC, PS5 a Xbox Series X/S, je zdarma pro majitele Deluxe edice či Season Passu nebo se dá koupit samostatně.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Sherlock Holmes: Chapter One

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments