Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Převzetí CD Projektu ukončeno

Polská společnost získala potřebné finance.

Tak už je to oficiální. Počátkem října jsme psali, že se chystá spojení polského CD Projektu a polské počítačové firmy Optimus S.A. Nyní už je toto propojení obou firem oficiální a mateřská pobočka CD Projektu tak získá v období finanční krize potřebné finance na své projekty.

Původně se zdálo, že Optimus S.A. odkupuje CD Projekt, ale je to víceméně naopak. Optimus S.A. odkoupil pouze část akcií CD Projektu, ale zaplatil za to svými vlastními akciemi. Padesáti procenty, čili navenek to vypadá, že CD Projekt spíše odkoupil tuto společnost. Pro polskou distribuční a vyvojářskou firmu toto spojení znamená jednu zásadní věc – stali se veřejně obchodovatelnou společností na varšavské burze, kam se chtěli dostat už nějakou dobu. To jim zajistí výraznou finanční injekci na dokončení rozdělaných projektů jako je Zaklínač 2 a na další fungování.

"Kontrolujeme teď společnost Optimus a navíc jsme mohli na burzu," říká tiskový mluvčí polského CD Projektu. Cena, za kterou celý obchod proběhl, je údajně 63 milionů zlotých (v přepočtu cca 392 milionů korun – nic ale nebylo placeno v penězích, vše v akciích). "To vše jsme získali a navíc si udržujeme většinový podíl v naší společnosti a kontrolu nad ní."

Read this next