Skip to main content

Prezident fotbalové asociace FIFA ukázal, jak je ohledně her strašně mimo

Slova po rozchodu s EA.

Rozchod Electronic Arts s fotbalovou organizací FIFA, o němž se spekulovalo pár měsíců, byl oficiálně potvrzen.

Obě strany k tomu souběžně přinesly tiskovou zprávu, na níž je pozoruhodná ta od FIFA. Gianni Infantino, prezident FIFA, utrousil něco, co vyvolalo posměšky od řady lidí v herní branži, kteří to považují za až neuvěřitelně hloupé, a to z řady různých úhlů pohledu:

"Mohu vás ujistit, že jedinou autentickou, reálnou hrou, je ta, která ponese název FIFA a bude tou nejlepší pro hráče či fotbalové fanoušky. Název FIFA je jediným globálním, originálním titulem. FIFA 23, FIFA 24, FIFA 25 FIFA 26 a tak dále, ten název zůstane navždy a zůstane tím nejlepším".

FIFA přitom teprve pouze jedná s předními vydavateli, mediálními domy a investory ohledně vývoje nová fotbalové FIFA hry pro rok 2024, která bude přímo konkurovat s přejmenovaným fotbalem EA Sports FC.

Aneb Infantino si to celé představuje jako Hurvínek válku, když si myslí, že snad během jednoho roku či dvou dokáží dosáhnout kvality toho, co EA vytvářeli desítky let. A že lidé snad budou tupě kupovat další roky jen pouze názvu, nikoli dle ostatních měřítek. Že to není snadné, ukázalo fiasko okolo nového F2P fotbalu eFootball od Konami, kteří již přitom měli bohaté zkušenosti se sérií PES. Nemluvě o přechodu na živé služby fungující řadu let, namísto každoročních pokračování.

Rozchod s EA prý FIFA umožní vydat nové fotbalové hry vyvinuté ve spolupráci s ostatními studii a vydavateli, což má hráčům zajistit možnost volby:

"Interaktivní hraní a sektor elektronických sportů je na cestě k bezprecedentnímu růstu a diverzifikaci. Naší strategií coby FIFA je zajistit, abychom vytěžili co nejvíce z budoucích možností, i poskytli širokou paletu produktů a příležitostí pro hráče, fandy, členy asociace a partnery," píše se v tiskovce od FIFA.

Více k tématu v insiderské výpovědi o důvodech rozchodu a nastínění plánů EA s přejmenovanou hrou EA Sports FC.

Read this next