Skip to main content

Prezident Square Enix je nadšen z NFT a jak umožní samostatně udržitelné hry

Novoroční projev možná způsobí vyrážku.

Když se řekne NFT, mnoha hardcore hráčům naskočí vyrážka, o čemž se přesvědčil již STALKER 2 a UbiSoft, byť ten stále tvrdošíjně trvá na svém.

Nyní se k tomuto kontroverznímu tématu, tedy k unikátním digitálním sběratelským předmětům za peníze a ekonomikám zabudovaných přímo do her, vyjádřil v novoročním projevu prezident japonského vydavatele Square Enix. Ani slovo omluvy za zpackanou PC konverzi Final Fantasy 7 Remake či předraženému Forspoken, pouze zamyšlení se nad trendy budoucnosti:

"Díky integraci NFT ekonomik do našich her umožníme, že budou růst a udržitelné samy o sobě. Nazývám to decentralizovaným systémem hraní a doufám, že se z toho stane velký trend. Dříve to bylo pouze o jednostranné komunikaci, že vývojáři udělali hru a zákazníci ji hráli, ale to se tímto zásadně změní."

Yosuke Matsuda uznal, že tady byly některé případy přehnaného zapojení NFT do her se zbožím za přepálené částky, ale prý to chce jen čas, než si to vše sedne. Až se taková tržiště ve hrách stanou běžnou věcí, na kterou si lidé zvyknou, prý bude cena předmětů více odpovídat jejich reálné hodnotě a celé to bude připomínat obchodování s fyzickými věcmi ve skutečném světě.

Square Enix identikovali oblasti jako cloudové hraní, umělou inteligenci a hry založené na blockchainu jako to, kam budou sypat své investice. Prý už byli docela agresivní ve výzkumu a veškeré tyto jejich snahy se pak projeví na chystaných hrách, byť žádnou konkrétní zatím nejmenovali, ani kdy s tlačenkou NFT hodlají naplno začít.

Chápou, že hráči se chtějí hlavně bavit a zatím většina z nich cítí rezervovaný postoj vůči NFT, ale prý tady bude existovat i další, nikoli malá skupina hráčů, kteří budou hrát hry kvůli tomu, aby se na nich podíleli a něco z toho měli.

"Věřím, že se najde určitý počet lidí, jejichž motivací bude práce na obsahu do her, aby byly více vzrušující. Dosavadní tradiční styl hraní jim zatím nenabídl žádné pořádné odměny a motivace, nad rámec nekonzistentních osobních pocitů a dobrovolnickém duchu. Nicméně je spousta individualit, které se chtějí prostě jen nějak projevit a získat něco za svou kreativitu. Ve výsledku díky jejich úsilí celé hraní poroste a jsou to právě nové blockchainové technologie s NFT, které toto dovolí realizovat," uzavřel prezident japonského vydavatele úvahy nad podle něj světlými zítřky.

Read this next