Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Příští Forza Motorsport má být rebootem s rally

+ oživení Perfect Dark, akvizice Techlandu od MS?

Francouzký Xbox-Mag.net vyrukoval se sérií pozoruhodných spekulací ohledně nových her od Microsoftu pro Xbox Series X.

Děje se tak pár týdnů před avizovaným představením v květnu a ladí to s výrokem insidera Shinobi602, dle nějž dojde na několik rebootů.

Nová Forza Motorsport pro letošní podzim má být údajně rebootem série, protože přinese zbrusu nový engine vhodný pro offroadové závodění mimo silnice, tedy na štěrku či v bahně. Součástí hry má být rally, kde využijete SUVčka či náklaďáky. Mulťák má nově podporovat až 54 účastníků naráz a blížit se ve vlastnostech tomu, co nabízí konkurenční Gran Turismo Sport na PS4.

Druhá šuškanda se týká oživení značky Perfect Dark, což má být výsledek spolupráce The Initiative (studio v Santa Monice) a The Coalition (Gears) započaté už loni. Má jít o vysokrozpočtový, velmi ambiciózní projekt s vydáním ve 2021 či 2022, jakousi obdobu Sea of Thieves - tedy špionážní akci ve sdíleném otevřeném světě, kde se utkáte s jinými živými agenty plnícími tu samou misi co vy.

Nahrává tomu nález profesního životopisu animátora jménem Christopher NG, který v The Initiative dělal na Unreal Engine 4 různé gadgety, bezpečnostní kamerové systémy, interaktivní objekty apod. I na základě toho se mnozí domnívají, že musí jít právě o návrat staré FPS značky původně od Rare.

Poslední zvěst z Francie je nejdivočejší, zato by mohla souviset s překvapivým odsunem Dying Light 2 na neurčito. Xboxový boss Phil Spencer údajně navštívil Polsko a neodjel s prázdnou. Prý se tam jednalo o akvizici studia Techland pod křídla Microsoftu, který má též koupit nejmenované japonské studio.

Read this next