Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Příští rok má dorazit Black Ops 5 kvůli třenici s vývojem Call of Duty

Zrychleně.

Před studiem Treyarch leží pořádná výzva.

Nejen, že bude mít na tvorbu o rok času méně - pouze dva roky namísto standardních tří - ale navíc bude muset udělat více verzí hry. Jak pro současné konzole PS4 a Xbox One, tak pro jejich příští generaci (PS5 a nový Xbox), jelikož má jít o cross-gen titul.

Call of Duty: Black Ops 5 má totiž překvapivě přijít na trh předčasně, už příští podzim, tedy někdy v říjnu či listopadu 2020.

Důvodem mají být nějaké spory mezi studii Raven a Sledgehammer, která původně měla přespříští díl CoD na 2020 chystat, ale byl prý pohřben a studia byla postavena jen do role těch podpůrných pro ostatní (Infinity Ward, Treyarch). To tedy ve finále způsobilo, že Black Ops 5 dorazí už za rok a půl, namísto původně zamýšleného 2021.

Zjistilo to Kotaku, které obvykle mívá velmi dobré zdroje a lze mu věřit.

To, co Raven a Sledgehammer už stihli vyrobit, má být integrováno do singleplayerové kampaně, která potěší hráče stěžující si na její absenci v Black Ops 4.

Activision zatím celou záležitost nijak nekomentovali, ale jak víme, letošním dílem Call of Duty by mělo být spekulované Modern Warfare 4 od Infinity Ward, na jehož oficiální potvrzení stále čekáme.

Read this next