Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Nový příběhový režim zklidňuje Outlast 2

+ návrat drsných scén.

Nezávislé studio Red Barells se poslední dobou rozhodně nefláká. Vedle konverze pro Switch vypustili ve vší tichosti i něco dalšího, co potěší mnohem početnější skupinu domácích hráčů.

Jejich rok starý survival horor Outlast 2 se neprodával zdaleka tak dobře jako jednička, která má nyní (i se slevami) 20x více majitelů, takže ho možná i kvůli tomu opatřili novým příběhovým režimem, vhodným pro méně zkušené či příležitostné hráče.

"Story mód umožňuje hráčům zažít hru s minimálními výzvami, s méně přepadeními od nepřátel a s více prostorem k nadechnutí se, aby se naplno ponořili do zdejšího světa."

Jde zjevně o reakci na stížnosti, že původní hra byla nekonečná honička. I v tomto režimu můžete stále zemřít, ale bude to mnohem těží, protože protivníci jsou pomalejší, způsobují méně zranění atd. Tvůrci také upravili tempo hry, aby byla více o prozkoumávání namísto o honičkách.

Vedle toho se rozhodli do Outlast 2 (formou patche) vrátit zcenzurované scény, které musely být před vydáním vyhozeny, aby hra netrpěla označením "jen pro dospělé", což by snížilo její potenciál. Dle jejich názoru vyjádřeného na Steamu prý nejsou tak drastické, ani neovlivňují samotnou hratelnost.

Watch on YouTube

Read this next