Skip to main content

Přiblížen Icarus od tvůrce DayZ s časově omezenými výsadky na planety

Jiné uchopení survivalu - trailer.

Tvůrce původního DayZ o víkendu přiblížil svůj nový PvE projekt Icarus. Vyjde někdy v roce 2021 pro PC jako Free-2-Play, aby se maximalizoval počet hráčů. Vývoj je prý v pokročilém stádiu (probíhá testování), otázkou je teď prý jen kvantita obsahu.

V tomto co-op survivalu budete se skafandrem vysazeni na krátké mise na nějakou planetu, kde budete kácet stromy, lovit zvířata (potřebujete jídlo a pití) či stavět přístřešek, silnice či mosty. Oproti jiným hrám máte mít jen omezené zásoby kyslíku a času, například na dvacet či třicet minut, což vás bude stresovat (viz Dead Rising 1) a nutit k efektivitě vašeho konání.

Cílem obvykle bude na planetě něco vytěžit a dostat se v bezpečí zpět na vesmírnou stanici na oběžné dráze, kam předtím pozvete zřejmě až tři kamarády (něco jako do vašeho apartmá v GTA Online) a domluvíte se na společné misi. Ve vesmíru také budete z přinesených věcí schopni sestrojit složitější technologie (než na povrchu planety) či upgradovat stanici. Nový trailer:

Watch on YouTube

Dean Hall ze studia Rocketwerkz hratelnost popsal takto: "Představte si to, co děláte v první hodině DayZ či Minecraftu, ale pouze ve střednědobém horizontu, takový návrat ke kořenům survivalu a emocionální propojení s hráčem".

Když vám dojde kyslík, může vás kolega oživit. Když budete zraněni, někdo vás může uzdravit. Ale pokud vyprší váš čas a zůstanete na planetě příliš dlouho (loď odletí bez vás), je to konečná a pokrok vaší postavy bude navždy ztracen, i její výbava.

V závislosti na úrovni vaší postavy proběhnou nejprve jen krátké výsadky během dne, ale později se z nich stanou i vícedenní, co mohou trvat až 48 hodin skutečného času. Ty budou tuhé v tom, že se odehrají i v noci, kdy vám na místě hrozí více nebezpečí.

Icarus se jinak inspiruje těmito hrami: Skyrim (lukostřelba, resp. výroba luku a šípů), Kerbal Space Program (modifikace raket), Mudrunner a Snowrunner (ovládání vozidel například v dunách) a Deep Rock Galactic (těžba).

Read this next