Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Proč Far Cry Primal jen pro dospělé?

Něco z pravěku nešlo přes nos.

Ratingová organizace ESRB proklepla únorovou pecku z doby kamenné a i v takovém prehistorickém období našla závadný herní obsah, který by se neměl dostat do rukou mladšímu publiku, natožpak dětem.

Proto Far Cry Primal (předobjednat na Alza.cz) udělila doporučení M, čili jen pro dospělé, což je docela přísné. Co přesně se inspektorům na hře z pravěku nezdálo?

"V jedné cutscéně drží postavu v ohni a ona křičí. Jiná zobrazuje Takkara, kterak proráží díru do lebky další, opět řvoucí postavy. Některé scény zachycují mrtvoly v různém stádiu zohavení, hlavy a torza těl na bodácích, uši uříznuté a považované za trofeje, těla bez hlav koupající se v jezírku krve."

Kdo před pár dny viděl v hlavním večerním vysílacím čase film Století Miroslava Zikmunda a jak legendární cestovatelé navštívili kmen lidožroutů v Jižní Americe, dokáže si živě představit, co ho ve Far Cry čeká.

ESRB si do notýsku s černou kaňkou také zapsala, že určité scény či úhly pohledu kamery ukazují mužské genitálie pod kusem oděvu nebo ve stínech, případně že ženy nenosí pokrývku horní části těla, což je vzhledem k zasazení celkem logické. Přes frňák jim nešlo ani to, že se některé postavy ve hře patrně věnují sexuální aktivitě, ačkoli žádné detaily samozřejmě neuvidíte, jen uslyšíte náznaky.

Tvůrci z UbiSoftu se obhajují takto: "Během příběhu vám chceme vysvětlit, kdo je kdo, proč tam je, proč je něco nebezpečné atd., abyste je neměli pouze za tupé strážce. Postavy v naší hře zkrátka žijí svým životem, pokoušíme se o vytvoření jejich kultury i víry každého jednotlivého kmene. V některých základnách proto hraje hudba, rybaří nebo dělají jiné běžné věci."

Watch on YouTube

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Far Cry Primal

PS4, Xbox One, PC

Related topics
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments