Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Prodalo se už 50 milionu kusů PlayStation 5 a rekordně silný listopad

+ srovnání s výsledky PS4.

Sony může být koncem roku nadmíru spokojena. Konzole PlayStation 5 se totiž už celkově prodalo koncovým zákazníkům přes 50 milionu kusů, k čemuž stačily tři roky od premiéry před Vánoci 2020.

Abychom byli přesní, konzole s tímto pořadovým číslem byla prodána 9. prosince 2023, tedy 161 týdnů po startu PS5. Pro srovnání, předešlá generace PlayStation 4 dosáhla 50 milionu jen o týden dříve (160. týden po premiére), což je vzhledem ke složitým problémům se zásobováním během koronavirové pandemie úctyhodný výsledek PS5. Ještě letos v červenci zaostával odbyt PS5 za PS4 o dva měsíce, což svědčí o výborném finiši ve zbytku roku.

Důležitý milník byl oznámen tiskovou zprávou, která také zmiňuje rekordně silný listopad 2023 (a období okolo Black Friday), jaký prý ještě odbyt PlayStation za třicet let nikdy nezažil (týká se to tržeb a počtu kusů).

Sony předpokládá, že v tomto fiskálním roce prodá celkově 25 milionu konzolí a data i za prosinec prý nasvědčují tomu, že vše je na velmi dobré cestě. Nepochybně tomu pomohlo i uvedení PS5 Slim modelu či vydání exkluzivity Spider-man 2.

Exkluzivity na začátek příštího roku pro PS5 zahrnují Final Fantasy 7 Rebirth (29.2.) a Rise of the Ronin (22.3.).

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

About the Author

Redakce

Contributor

Comments