Skip to main content

Prodejní čísla her od Capcomu

Resident Evil 7 i bojovka.

Po ohlasech na loňský start Resident Evil 7 (Alza.cz), který byl leckde interpretován jako neúspěch kvůli nenaplnění počátečních velkorysých předpovědí (ne zase tak úžasný start a delší ocas prodejů), je nyní Capcom v tomto směru opatrný.

Každopádně tohoto hororu se nyní za úvodní rok na trhu prodalo 4,8 milionu kusů. Oproti tomu zářijové bojovky Marvel vs Capcom Infinite pouze milion kusů a navíc to jsou jen expedice do obchodů, nikoli prodeje přes pokladnu, což je samozřejmě slabota.

Poslední porty Resident Evil Revelations jsou nyní na půl milionu kusů, z čehož tvoří 100 tisíc Japonsko, 270 tisíc Evropa a Asie, a zbylých 130 tisíc digitální verze. Aneb konečně máme jednou představu, jak jsou na celkových číslech zastoupeny krabicovky a digitálky.

S aktuálním Monster Hunter World je Capcom velmi spokojen a předčil jejich očekávání, jak na západních trzích, tak v Japonsku. Vykoupeno to prý nicméně má být vysokými investicemi do marketingu. Firma však zatím nechce dělat žádné závěry, než si ověří kolik z té prvotní expedice pěti milionů bylo skutečně prodáno koncovým zákazníkům a kolik zbylo na pultech.

Celkově je spokojena, jak se poslední dobou zvyšuje uživatelská základna PS4 a Switch, což ji prý dovoluje vydávat více her než v minulosti.

Read this next