If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Vychází remastery Resident Evil 7, 2 a 3 pro současné platformy

Startovní trailer a zvýšené HW nároky.

Nejen třemi přídavky pro Village a remakem čtyřky je živ Capcom.

V těchto dnech také vypouští na trh remasterované verze Resident Evil 2, Resident Evil 3 a Resident Evil 7 pro současné konzole PlayStation 5 a Xbox Series.

"Tyto tři mistrovská díla na RE Engine jsou nově opatřeny raytracingem pro hezčí nasvícení hororu, chodem ve vysokém počtu 60 snímků za vteřinu i 3D zvukem pro vylepšený herní zážitek," uvádí výrobce.

Jinak také umí 4K rozlišení (krom Xbox Series S) a uložené pozice se přenesou z původních verzí. Na PS5 je samozřejmě podporován i ovladač DualSense.

Startovní trailer:

Majitelé PS4 verzí původních her dostanou PS5 upgrade zdarma, ale je to separátní download než PS4 verze. Ti, kdo získali sedmičku z PS Plus, ovšem tento nárok nemají. Na Xbox One lze přejít na upgradované verze přes distribuční systém Smart Delivery.

PC verze všech tří dílů byla změněna jen na DirectX 12, díky čemuž vzrostly také oficiání hardwarové nároky, které jsou jednotné pro všechny tři hry.

Dříve stačily staré verze Windows 7 až 10, nyní musíte mít Windows 10. Předtím byly hry spokojeny s GeForce GTX 760 či R7 260x, teď chce GeForce GTX 960 nebo RX 460. Komu by to nevyhovovalo, může si vypnout automatické aktualizace, aby se mu tento patch neinstaloval.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Resident Evil 2

Nintendo GameCube, PS1

Resident Evil 3: Nemesis

Nintendo GameCube, PS1

See 1 more

Resident Evil 7: Biohazard

Video Game

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments