Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Project Cafe se bude jmenovat Nintendo?

Dotykovka, baterka, podpora TV a další.

Zpravidla výborně informovaný Game Informer přišel v neděli večer se spekulací, že konzole přezdívaná Project Café se ve skutečnosti bude jmenovat pouze Nintendo.

Firma by tím tak dala najevo, že nejde pouze o nástupce Wii, nýbrž reprezentativní konzoli vhodnou pro všechno, s čím je jméno Nintenda tradičně spojované. Zároveň by takové označení odpovídalo trendu, kdy se pokračování známých herních sérií pro zjednodušení a větší atraktivitu označují za tzv. reboot (viz Prince of Persia, Tomb Raider atd).

Tím ještě spekulace o nové konzoli nekončí. Japonský deník Nihon Kejzaj Šimbun přišel s prý zaručenou zprávou o tom, že Project Cafe bude mít 6" dotykovou obrazovku a kameru, jíž se budete moci fotit a ihned takové snímky používat v hrách.

Project Cafe prý bude podporovat také ovládání her přes TV a zároveň jej půjde používat jako přenosnou konzoli vybavenou nabíjecí baterií. Nikkei tvrdí, že konzole přijde na trh nejdříve v polovině roku 2012. Oficiálně se to vše dozvíme v úterý od 18hod na E3 konferenci Nintenda, kterou doufáme budete sledovat s námi.

Read this next