If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Protesty hráčů proti Alien Blackout exkluzivně na mobily

+ uklidnění, že budou další hry. A jak to je s návazností na Isolation?

Včerejší zpráva o tom, že Alien Blackout (Alza.cz), nepřímé pokračování "velkého" Alien Isolation, cílí pouze na mobily, mnohé zklamala.

Některé to nakrklo natolik, že udělali to nejmenší, co mohli, k projevení svého nesouhlasu s tímto krokem výrobce hry: kliknuli na palec dolu, tedy na dislajk u traileru na YouTube. Když se takových lidí sejde více, je to určitě účinnější a více viditelné než nějaké petice, emaily autorům a podobné nesmysly.

No a u Alien Blackout se takových nespokojených hráčů sešlo přes 26 tisíc, tedy mnohem více než těch, kterým se video na YouTube líbilo (jen 700), upozornili GameRevolution.

Nepomohlo ani odstranění videa a jeho reupload, palce dolu tam stále přibývají raketovou rychlostí. Celé to připomíná dění okolo Diablo: Immortal pro mobily, kdy se také fanouškům série nelíbilo, že jde o mobilní exkluzivitu.

Jak známo, vývoj her pro mobily je značně levnější než pro PC a konzole, takže představují menší riziko pro výrobce ohledně návratnosti vynaložených prostředků. Možná by to mohlo přinutit k zamyšlení ohledně nějakého pozdějšího převodu hry, klidně v té obyčejné mobilní verzi, i na jiné platformy...?

Situace zašla až tak daleko, že na kauzu musel zareagovat držitel práv na Vetřelce, FoxNext. Rozeslal tiskovou zprávu, kde praví, že Alien: Blackout není pokračováním Isolation. Prý jde o samostatnou hru, která jen sdílí Amandu Ripleyovou coby hlavní postavu, ale nemá souvislost s Isolation.

Paradoxně, oznámení hry výslovně pravilo, že příběh se odehrává po událostech Isolation, takže by si asi měli vyjasnit, jak to budou navenek prezentovat.

A na závěr to nejdůležitější: FoxNext uklidňuje, že další hry s Vetřelcem, konkrétně s dobrodružstvími Ripleyové, jsou ve vývoji a že budou brzy oznámeny. Ten titul od Cold Iron Studios je masivně multiplayerovou online střílečkou, ale chystat se má ještě něco jiného....

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments