Skip to main content

První video z hraní Dead Island: Riptide

Obrana pevnosti uprostřed zatopené džungle.

Tropický ostrov zasažený monzumy a zombíky se stane dějištěm Dead Island: Riptide a dnes večer na IGN debutovalo první video přímo z hraní této brutální survival akce opět od Techlandu, která je něčím mezi pokračováním a datadiskem.

This article contained embedded media which can no longer be displayed.

Cílem této mise je najít zbraně, abyste byli schopni ubránit svou základnu. Nález a prohledání havarovaného vrtulníku prokládají souboje s nemrtvými, kteří se plazí v kalužích pokryté pohybujícími se stíny palem, usilovně se pokoušející zamaskovat, že grafika Riptide nedosahuje úrovně dříve vypuštěných Far Cry 3 nebo Crysis 3. Motorový člun je zde jediným způsobem pro dostání se na některá místa ostrova a slouží prý i hratelnostně pro některé taktiky v multiplayeru. Při plavbě vnitrozemím zatopeného ostrova zjišťujeme, že lze přejet zombíky ve vodě jako v Carmageddonu.

Základnou se tu rozumí ruiny jakéhosi hrádečku, kde se sdružují přeživší a kam musíte nainstalovat střílnu, protože zahájení odčerpávání vody ze zatopených tunelů (pro cestu dál) zalarmuje a přivede sem zombíky v okolí. Obranu lze posílit hozenou propanbutanovou bombou, nastražením min nebo pletivem umístěným do vchodu, takže se ze hry místy stává spíš strategie (něco jako má být Fortnite od Epicu).

Veškerá tato opatření potom nabíhající vlny (mezi nimi je chvilka času na obnovení obrany) nepřátel zpomalí a zároveň se musíte starat i o přežití parťáků. Jakmile se rychle běhající (žádné Walking Dead) zombíci dostanou dovnitř, dochází k poměrně stresovému boji na blízko stejně jako v původní hře, v němž musíte využít rozličné, všude se povalující předměty typu srp nebo sekáček na maso. Když se dostanete do úzkých, přijdou na řadu i mačkací minihry, a počasí se mezitím může dynamicky změnit ve vydatný liják.

Dead Island: Riptide vyjde pro PC, PS3 a X360 koncem dubna.

Read this next