If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

PS4 má opět navrch: K nahrávání videí nevyžaduje placenou službu na rozdíl od Xbox One

Musíte mít Gold účet, ale druhá konzole PS Plus nepotřebuje.

V novém kole nextgen bitvy dnes Xbox One utrpěl další citelnou porážku. Abyste mohli používat jednu z jeho nových, dalo by se říct vlajkových funkcí, musíte vlastnit placený účet, zatímco u konzole od Sony tomu tak nebude a na ní půjde používat zdarma.

Funkce Game DVR na Xbox One, která zaznamenává vaše hraní (až 5 minut v 30 snímcích za vteřinu a 720p), dovoluje ho sestříhat a sdílet s přáteli, bude přístupná jen při pravidelném placení si Xbox Live Gold. Pokud budete mít na Live jen obyčejný účet, bez Game DVR se na své nové konzoli prostě musíte obejít.

Všimla si toho stránka OneHitPixel, které to posléze potvrdil samotný Microsoft.

Může to mít vazbu na to, že Game DVR bude fungovat prostřednictvím cloudu. Za takové vzdálené úložiště většího objemu dat, co videa jistě budou mít, je všeobecně standardem platit, viz Dropbox, Picasa od Google, SkyDrive atd.

Přímo na Xbox.com se ještě nachází oficiální tabulka rozdílů mezi tím, co nabízí placený Gold účet na současném X360 a co na budoucím Xbox One. Uvedeny tam jsou funkce/služby Game DVR, Skype, SmartWatch a OneGuide mezi benefity pro uživatele, kteří si zaplatí zhruba 1000-1500 Kč ročně za Gold účet (opět nezbytný i pro hraní mulťáku), za což někdy dostanete i nárok na plnou hru.

A jak na tom bude PlayStation 4, která v únoru přišla s kladením důrazu na nahrávání záběrů, sdílení či vysílání přes internet jako první, a která bude navíc umět zaznamenat o něco delší úseky než těch 5 minut na Xboxu?

"Ne," odpověděl hned několikrát po sobě prezident studií Sony na Twitteru, když se ho lidé optali, jestli i nahrávání a streamování na PS4 bude po uživateli chtít, aby měl placený účet PlayStation Plus (ta je všeobecně považována za výhodnější než Xbox Live Gold díky přísunu plných her měsíc co měsíc).

Pokud ještě u Microsoftu nedojde k nějaké otočce nebo pokud se na PS4 neobjeví nějaká komplikace, o které zatím nevíme, bude tedy mít PS4 v tomto směru významnou konkurenční výhodu, když na konzoli bez PS Plus budete moci nahrávat i sdílet, jak je libo bez placení. Příjemné překvapení od Sony.

Tagged With

Comments

More Zpravodajství

Latest Articles