Skip to main content

Půl milionu korun utratil kompletista za všechny existující WiiU a 3DS hry

Než navždy zmizí z nabídky digitálního obchodu.

Je to taková kuriozita, ale zároveň to upozorňuje na jeden nešvar herní scény, který budí ze snu všechny sběratele či pamětníky, kteří rádi zachovávají staré zážitky nebo provozují herní muzea.

Dne 27. března 2023 totiž Nintendo navždy vypne oficiální digitální obchody pro výběhové, už nadále nepodporované platformy WiiU a 3DS. To znamená, že si na nich už nebudete moci koupit žádné hry a stovky z nich v ten moment přestanou být dostupné, jelikož nejsou k mání ve fyzických verzích.

YouTuber s přezdívkou The Completionist, pravým jménem Jirard Khalil, s tímto krokem Nintenda není vůbec spokojen, tak se rozhodl pro nevšední akci: Skoupil veškeré existující hry pro tyto dvě platformy.

Utratil za ně celkem 22791 amerických dolarů, v přepočtu přes půl milionu korun. Pořídil si tak 2413 různých her, které mu zabraly 1,4 TB místa na WiiU a 3DS.

Než vše naklikal, pochopitelně to nebylo hned - dle jeho slov mu to skoupení celého inventáře zabralo 328 dnů práce.

Šlo mu o to, aby zachoval historii Nintenda pro budoucí generace. Nejen že by si všechny nashromážděné hry chtěl jednoho dne zahrát, ale také je s oběma konzolemi věnuje nadaci Video Game History Foundation a na charitativní akci Preserved Play.

Read this next