Skip to main content

Ratchet and Clank i na PC? Komunitní manažer krotí vášně

+ video o zbraních a přesunech.

Netušíme, jestli je za tím jen nepozornost, jakási bohorovnost nebo kulturní specifika. Faktem ale je, že se to samé Sony přihodilo už poněkolikáté za sebou (viz streamy State of Play), což vyvolává otazníky, proč si to při schvalování či střihu někdo pořádně nepohlídá.

V závěru dnešního nejnovějšího videa o Ratchet and Clank: Rift Apart, které se v báječném sestřihu z hraní věnuje zbraním a přesunům, je zvláštní obrazovka.

O červnové hře se tam mluví jako o "konzolové PlayStation 5 exkluzivitě". To je pojem, který se standardně používá, když něco souběžně existuje i pro PC, ale nesmí se to dostat na konkurenční konzoli (tedy zde Xbox). Podívejte se sami:

Watch on YouTube

Diváci si toho samozřejmě okamžitě všimli a začali spekulovat, zda to náhodou nemá signalizovat nějaký budoucí port této PS5 exkluzivity i pro počítače. Ostatně nebylo by to překvapení, když to potkalo aktuálně Days Gone či loni Horizon: Zero Dawn. Jen tady u vlajkové hry pro novou konzoli se s tím přeci jen nepočítalo...

Situaci se hned musel vypravit uklidňovat komunitní manažer studia Insomniac, James Stevenson, který na Twitter raději nahodil "správnou" konečnou obrazovku k traileru, kde se už mluví jen o "PlayStation 5 exkluzivitě".

Vášně se tím tedy zkrotily, přesto určitý červíček pochybností zůstává hlodat dál, proč se tam vůbec objevila ta původní definice.

Read this next