Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Resident Evil 4 remake dostal zelenou, dorazí prý ve 2022

Větší tým než na trojku.

Zdá se, že Capcom je opravdu pružně reagující firmou. Začátkem dubna se v anketě ptal, jestli byste chtěli další remaky.

Z obdobných průzkumů na herních webech vzešlo, že Resident Evil 4 předělávku spíš nepotřebuje, ale dva miliony kusů Resident Evil 3 za úvodní dny udělaly své.

Vícero insiderů proto přes Velikonoce přišlo se zprávou, že japonský vydavatel dal zelenou modernizaci právě legendárnímu Resident Evil 4. Měla by vyjít v roce 2022, protože rok 2021 už bude patřit novému Resident Evil VII.

Nezávisle na sobě to zjistily Video Game Chronicles, Gematsu a insider AestheticGamer aka Dusk Golem, který tam má dobré kontakty.

Co tedy zatím z těchto neoficiálních zdrojů víme?

Na remaku Resident Evil 4 má údajně pracovat větší tým než na předešlých dvou dílech. Hlavním studiem má být tentokrát M-Two (ta firma založená bývalými členy Platinum Games i zaměstnanci Capcomu) a vypomáhat mají Red Works, takže oproti RE3 se jejich role obrátily.

Momentálně prý intenzivně provádějí vyhodnocení, co se lidem na RE3 líbilo a nelíbilo, aby to mohli zohlednit. Posvěcení projektu údajně měl dát i původní šéf vývojářů Shinji Mikami, který teď pro Bethesdu v Tango GameWorks kutí GhostWire: Tokyo.

Resident Evil 4 nejprve vyšel v roce 2005 pro Nintendo GameCube. Poté byl mnohokrát remasterován na různé platformy, naposledy vyšel pro PS4/X1 koncem 2016, ale tehdy to nebyly plnohodnotné rebooty, jakým patrně bude tento nový remake ve 2022.

Read this next