If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Rozloučení s testery Operation Flashpoint

Ti, co měli dohlédnout na vybalancování hry.

Codemasters dali sbohem přibližně 70 lidem z jejich QA oddělení. Informoval o tom dnes server VG247.

Na tomto rozhodnutí britského výrobce by za normálních okolností nebylo nic zajímavého. Je standardem, že herní firmy propouštějí po dokončení projektů část zaměstnanců, které na nic nepotřebují. Navic Codemasters dobře ví, že teď delší dobu žádnou další hru mít nebudou a listopadová F1 2009 pro Wii je víceméně hotova.

Ale informace, že těchto 70 lidí betatestovalo vedle Colin McRae DiRT 2 také kontroverzní Operation Flashpoint 2: Dragon Rising, vrhá na celou záležitost jiné světlo. Jde totiž právě o ty lidi, kteří měli za úkol dohlédnout na vyváženou obtížnost a celkovou vybalancovanost vojenského simulátoru.

Jenže svou práci neodvedli kvalitně a nástupce české hry především z tohoto důvodu v recenzi propadl, minimálně tedy v případě PC verze. Omluvou dotyčných není ani to, že šlo jen o sezónní pracovníky se smlouvou na dobu určitou.

Mezi stálými zaměstnanci Codemasters za průšvih s OFP2 PC hlavy nepadaly. Před pár dny je pouze opustil producent sérií GRID a DIRT Gavin Raeburn a také šéf birminghamské pobočky Trevor Williams, který dříve vedl odkoupené Swordfish Studios, ale to s tím zřejmě nijak nesouviselo.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Operation Flashpoint: Dragon Rising

PS3, Xbox 360, PC

Related topics
About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments