Skip to main content

Rozšíření Phantom Liberty pro Cyberpunk 2077 potvrzeno na 26. září, osvětlující povídání o traileru

+ kontroverze o vyšší ceně.

Takže drby z Polska o začátku prázdnin byly mylné. Datadisk pro úspěšné sci-fi RPG vyjde nakonec až 26. září 2023 (pro PC, PS5 a Xbox Series).

Hráči se opět ujmou role žoldáka V, který je poslán na misi zachránit prezidentku USA poté, co byla její orbitální raketa sestřelena přímo do nejvíce vražedné čtvrti Night City, Dogtown. Má to být příběh o špionáži, politických intrikách a propojení s nejvyššími špičkami černého trhu. Je to hra na vysoké lokte, ale odměnou není nic menšího než přežití.

V návaznosti na trailer vypustil CD Projekt Red ještě doprovodné video, kde si sednul šéf vyprávění Igor Sarzyński s manažerem komunikace (Paweł Burza), aby spolu prošli klíčové scény traileru a vysvětlili je. Včetně inspirace skutečnými událostmi atd.

Cena je stanovena na 30 dolarů, což trochu zvedá obočí fanoušků, kteří byli zvyklí ze Zaklínače 3 na levnější přídavky. Nutností také bude vlastnit základní hru.

Autoři to komentovali následovně: "Coby vývojáři pouze doporučujeme našemu vedení, kolik obsahu ve hře je a jakou má hodnotu pro hráče. Pak probíhají interní konverzace, kdy si vyjasňujeme, co je férové a jaká cena by byla pro hráče v pohodě. Ale my jako autoři nemáme nikdy finální slovo ohledně cenovky, to řeší naše vedení".

Read this next