Cyberpunk

Termíny Cyberpunk 2077 a The Last of Us 2 ze Slovenska?

Laciná snaha o zviditelnění, ale může to tak dopadnout.

V době, kdy CD Projekt Red vypsal inzerát na pozici tzv. release manažera (pozice starající se o úspěšné vydání hry na vícero kanálech), se vynořil jeden starý trik, od nějž už většina ostatních dávno upustila, protože většinou v očích hráčů a zákazníků znamenají jen ostudu.

Lady Gaga v Cyberpunk 2077?

Nevšední spolupráce.

Kontroverzní americká zpěvačka, skladatelka, herečka a producentka, která bývá připodobňována Madonně, by se mohla vyskytnout v příští hře od tvůrců Zaklínače.

Cyberpunk 2077 v Evropě s Bandai Namco

Druhý vydavatelský partner.

Polský CD Projekt Red je samozřejmě velmi žádaným zbožím. Jednotliví vydavatelé ve světě se předhánějí, kdo s ním bude spolupracovat, jaká to změna oproti situaci před mnoha lety, kdy šlo o neznámé studio, ale Zaklínač 3 (Alza.cz) vše změnil.

Na čem běželo to demo Cyberpunk 2077

A další drobky o polské hře.

Je to pár dnů, co jsme si všichni sedli na zadem z ohromujícího skoro hodinového předvedení futuristického RPG Cyberpunk 2077 (Alza.cz). Na YouTube vygenerovalo za šest dnů přes 11 milionů shlédnutí.

Když CD Projekt Red vábil na nějaký tajemný stream, bylo víceméně jasné, že to přijde. Dosud to mělo punc jakési výjimečnosti, nedosažitelnosti, protože vše bylo ukazováno jen vybraným návštěvníkům veletrhů.

Fotka české cosplayerky u Cyberpunk 2077

Gabriela „Shial“ Pešková.

Může vás sice mrzet, že CD Projekt Red stále odmítá pro všechny zveřejnit to novinářské demo Cyberpunk 2077, které po Los Angeles předvádí v lehce pozměněné podobě i v Kolíně nad Rýnem. A že vypouští jen artworky se screenshoty.

Cyberpunk 2077 ještě na artworcích

Futuristická nirvána.

Krátce po úterním preview publikoval CD Projekt Red ještě nové artworky z Cyberpunk 2077 (Alza.cz), který zatím od novinářů na výstavě získává samé nadšené ohlasy.

Cyberpunk 2077 oslnil E3 trailerem

Cyberpunk 2077 oslnil E3 trailerem

Futuristické město ve vší kráse.

Závěr E3 konference Microsoftu byl jakoby hacknutý. Uprostřed rozlučky Phila Spencera najednou vtipně spadly Windows, dostali jsme se na starý dobrý příkazový řádek a tam se šlo do adresáře s trailerem. Nepochybujeme, že to byl nápad CD Projektu Red.

Jejich příští velký projekt po Zaklínač 3 (Alza.cz) totiž bez jakéhokoli vábení dovezli do Los Angeles, kde o něm v nadcházejícím týdnu sdělí více informací.

E3 2018 trailer je až neuvěřitelně nadupaný, když zachycuje život ve futuristickém velkoměstě s monorailem a vznášedly. Má jít o RPG v temné budoucnosti, leč zde je kupodivu naopak vše hodně barevné a prosluněné, což krapet neladí. Myslí se tim zejména to, co se ve městě děje za všechny špatnosti, přesto tam každý obyvatel prý stále chce žít.

Číst více...

Na čem teď pracují tvůrci Cyberpunk 2077?

Nález na kariérní síti.

Není to nějaké šokující odhalení, protože na obdobných věcech prostě vývojáři běžně pracují. Ale když je příští hra od studia podepsaného pod Zaklínač 3 (Alza.cz) stále zahalena mlhou, bereme i drobky.

Cyberpunk 2077 možná i pro příští konzole

Něco málo o něm prozradili.

"Strašně rád bych vám něco pověděl o Cyberpunk 2077, ale nemohu. Ještě nenastal vhodný čas. Ani vám neřeknu, jestli bude na E3, bylo by to oznámení o oznámení, naše plány sdělíme až těsně před výstavou," začal Adam Kiciński, prezident CD Projektu Red finanční konferenci s pár zajímavými novinkami.

CD Projekt bude na Gamescomu

Vyšší zájem než loni.

Organizátoři srpnového veletrhu Gamescom rozeslali tiskovkou výčet potvrzených vystavovatelů pro letošní ročník, kde o účast projevilo zájem o 13 % více firem.

CD Projekt RED: "Chamtivost necháváme na ostatních."

Z Cyberpunk 2077 další Star Wars: Battlefront 2 snad nebude.

Šéf CD Projektu, Adam Kicinski, trošku postrašil fanoušky. V polském rozhovoru Strefa Inwestorow totiž řekl: "Zajímá nás, aby byl Cyberpunk komerčně ještě významnější." Dále také řekl: "Online je velmi důležité nebo velmi doporučené, pokud chcete dlouhodobý úspěch."

CD Projekt vysvětluje, proč si zaregistrovali trademark na "Cyberpunk"

Neznamená to, že nemohou být cyberpunk hry.

CD Projekt si zaregistroval jako ochrannou značku název "Cyberpunk", což zvedlo lehkou vlnu nevole u fanoušků. Co to znamená? Že nemohou vznikat žádné jiné cyberpunk hry, ačkoli jde o samostatný žánr? Nebo že nemohou mít Cyberpunk ve svém názvu? CD Projekt je proslulý svou velkou otevřeností směrem k fanouškům a tak se svůj krok rozhodli velmi detailně vysvětlit.

CD Projekt: Vývoj Cyberpunk 2077 je docela pokročilý

Na hře pracuje 300 lidí, vydání ale jen tak nebude.

CD Projekt řekl, že tento rok patří jejich titulu Gwent a nic jiného vydat nehodlají. Ve finančních výsledcích za rok 2016 se nijak nezmiňují o chystaném Cyberpunk 2077, ale to je proto, že vydání je pořád ještě daleko.

Šance na Zaklínač 4 vzrostla, CD Projekt otáčí

+ nejzažší termín Cyberpunku.

Psal se květen 2016, kdy studio hlasitě všechny ujišťovalo, že pokračování dobrodružství Geralta neplánuje ani tehdy nevyvíjí, a že šlo o završení trilogie. Avšak ukazuje se, že to spíš byla jen taková snaha přinutit ke koupi datadisku O víně a krvi...

U téhle hry platí, že bereme každý drobek. Po nedávném zjištění o hladce propojeném multiplayeru přišlo k Cyberpunk 2077 něco dalšího, tentokrát už přímo od CD Projektu Red.

Tvůrcům Zaklínače 3 (Alza.cz) se povedlo něco, o čem si ta česká většinou mohou nechat jen zdát (když nepočítáme dříve Bohemia Interactive či minihry typu Domácím násilí): získat velkou dotaci od polského státu, resp. vlády.

Budoucí plány CD Projektu nastíněny

Z finanční konference.

Jako veřejně obchodovaná společnost pořádá polský CD Projekt pravidelné finanční konference a ta z dnešního rána právě skončila. Co jsme se tam dozvěděli nového? (thx Eurogamer.pl)

Cyberpunk 2077 od CD Projektu nestihne ani rok 2016

Zaklínač 3 frčí o 600% lépe než dvojka.

"Tenhle a příští rok budou patřit jen Zaklínači. Jiná hra Cyberpunk 2077 má dle našeho názoru ještě větší komerční potenciál, ale je příliš brzy na to, abychom o ni mluvili," pronesl dnes odpoledne pro agenturu Reuters šéf studia Adam Kicinski.

EXKLUZIVNÍ REPORTÁŽ z Polska o založení a příběhu CD Projektu

Jak se dostal z bleších trhů k celosvětovému uznání?

Reportér Eurogameru navštívil CD Projekt přímo v jejich centrále ve Varšavě a v rozhovoru s jeho zakladatelem Marcinem Iwińským se podíval do historie tohoto respektovaného studia. Dozvěděli jsme se přitom několik velmi zajímavých informací i jedno celkem překvapivé zjištění - to, že byl Zaklínač 2 málem zrušen a že celá společnost neměla daleko ke krachu.

Dobré ráno s Eurogamerem - pondělí, 11. února

Má vzniknout akční RPG s pražským Golemem, Tomb Raider je hotový a WoW už nemá tolik předplatitelů.

"Dobré ráno s Eurogamerem" vychází každý všední den ráno přesně v 7:15 a stručně shrnuje poslední aktuality z videoherního světa, abyste měli co číst cestou do školy, zaměstnání nebo doma u snídaně. Doporučujeme vám také přihlásit se k odběru pravidelného emailového newsletteru.

40. podcast: Devil May Cry, Gamepage,WalkingDeadFPS

A také o Cyberpunk 2077 či přesycenosti trailery.

Čtveřice redaktorů českého Eurogameru ve složení Pavel Oreški, Martin Zavřel, Honza Doskočil a Martin Frey se navzdory sněhové nadílce srazila koncem minulého týdne, aby během dlouhého večera v teple domova a posilněna bábovkou probrala události z úplného začátku roku. Diskuse o některých výrazných tématech, jako jsou herní mašinky budoucnosti či naše tipovačka k nejočekávanějším hrám roku 2013, nabobtnala každá na více než hodinovou délku při zohlednění různých nadčasových souvislostí, takže je přineseme samostatně příště. Do tohoto 40. dílu dostaly přednost ty aktuálnější záležitosti.

Teaser na Cyberpunk 2077 tajnou zprávou láká na Zaklínače 3

Oficiální oznámení má proběhnout 5. února.

Očekávaný filmeček ke Cyberpunk 2077 byl zajímavější, než by člověk na první pohled řekl. CD Projekt RED do něj totiž zakomponoval jednu tajnou zprávu a na konci říkají, že 5. února nás čeká nějaké další oznámení z jejich dílny. A je tím očividně myšleno oznámení nějaké nové hry.

Zaklínač 3 s mulťákem a až na nextgen?

Naznačuje to nábor CD Projektu i na Cyberpunk 2077.

Vlastní zpráva - Že polský CD Projekt Red kutí hned dvě nové velké hry, to není žádným tajemstvím. Jedna z nich už je ohlášená, Cyberpunk 2077, zatímco tu druhou stále nazývá jen jako "RPG v temném fantasy světě". Nikdo nemůže mít pochyb, že by nešlo o Zaklínače 3, i kvůli požadavku znalosti románů Andreje Sapkowského na pozici scénáristy.