If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Cyberpunk 2077 po patchi 1.5 konečně umožňuje přeskočit tutoriál

+ složitý přenos savů na PS5, obsah dema a další dozvuky včerejška.

Včera to nebylo zdaleka jen o vydání nextgen updatu pro nativní verze na PlayStation 5 a Xbox Series.

Související patch 1.5 pro dřívější platformy Cyberpunk 2077 přinesl řadu změn, jejichž dlouhý výčet je zde. Pojďme si na některé dozvuky podívat blíže.

Například už je nyní možné volitelně přeskočit tzv. Braindance tutoriál, který někomu lezl na nervy přehnaným vysvětlováním a svou pomalostí.

Kritika na Kotaku zaznívá ale třeba na to, jak složitý je přenos uložených pozic z PS4 verze hry na PS5 verzi. Zatímco na Xboxech se to děje hladce a automaticky přes Smart Delivery, na PS5 si musíte opětovně stáhnout celou hru, namísto aktualizace té původní PS4 verze. Konzole od Sony totiž chápe Cyberpunk 2077 na PS5 jako nový produkt. Opruz je, že se tak musí činit save po savu, nikoli naráz více uložených pozic. Návod na přenos je např. na GameSpotu.

Ta zkušební trial verze bude přístupná jen do 15. března 2021, což tvůrci považují za dostatek času, aby si lidé hru stihli zkusit. Báječné je, že se můžete pokusit stihnout dostat tak daleko, jak jen za pět hodin dovedete. Nejsou tam žádné limity, ohraničené oblasti či vystříhnuté úkoly, v podstatě to je plná hra, jen časově omezená. V případě zaplacení za přechod na plnou hru se vám přenesou pozice.

Update 1.5 jinak přinesl možnost koupě nových apartmánů pro hrdinu V, úpravu řízení vozů, vylepšení umělé inteligence a plno jiných věcí.

Nextgen verze se dá hrát buď ve 4K/60FPS nebo ve 30FPS s ray-tracingem, přičemž na PS5 nechybí haptická zpětná vazba a podpora adaptivních triggerů na DualSense ovladači.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Cyberpunk 2077

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments