If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

CD Projekt Red propustí téměř desetinu zaměstnanců

Není pro ně práce.

Teď, když je rozšíření Phantom Liberty pro Cyberpunk 2077 prakticky hotovo, a čeká nás dlouhé období bez něčeho nového, je firma příliš nabobtnalá.

Skupina CD Projekt přiznala, že bude muset propustit zhruba deset procent svých zaměstnanců, což znamená okolo stovky lidí, a to nejpozději do začátku roku 2024.

Vždy to je dle jejich slov těžké rozhodnutí, ale prostě to je potřeba, aby zůstala zachována efektivita a agilita studia.

"Musíme to udělat, jelikož když chceme vytvořit ta nejlepší RPG, chce to mít nejen nejlepší lidi, ale také ty správné týmy. Tedy týmy, které jsou vystavené okolo potřeb jednotlivých projektů ve vývoji. Aby CD Projekt dále rostl, musíme být konzistentní v implementaci co nejvyšší efektivity," praví se ve vysvětlení pro veřejnost, při snaze o maximální průhlednost.

Polské studio podepsané pod Zaklínači tedy prošlo všechny své týmy a jak moc přispívají k dosažení plánované strategie firmy. Uvědomuje si, že má talentované tvůrce, jenže je očividné, že v příštím roce pro ně nebude mít žádnou práci.

Vše se děje pár měsíců po avízu, že došlo k propouštění tří desítek lidí u Project Sirius, multiplayerové odbočky Zaklínače procházející restartem vývoje.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author

Redakce

Contributor

Comments