If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Cyberpunk 2077 končí s Windows 7 a GeForce 700, nepřenositelné trofeje a potíže s upgradem

+ v čem šlape na současných konzolích a jaké věci umí která verze?

Není to všechno úplně růžové, aneb vždy je něco za něco. Futuristické RPG z Polska je po včerejším nextgen updatu a patchi 1.5 se všemi vychytávkami více tím, čím původně mělo být a jak bylo zamýšleno, pokud by mělo rok času vývoje navíc. Ale souvisí s tím i některé horší zprávy...

Oficiální FAQ uvedl, že Cyberpunk 2077 přestane po 15. červnu podporovat operační systém Windows 7 a to z důvodu technických omezení jiné než nativní implementace DirectX 12. Není to ale zase takové drama, protože dle lednového HW průzkumu Steamu je používají jen 4 procenta hráčů.

Trailer na nextgen upgrade, u nějž se doporučuje začít novou hru z nové pozice, nikoli se snažit o obnovení svých starých, protože vše se oproti dříve dost změnilo:

Cover image for YouTube videoCyberpunk 2077 — Next-Gen Update Launch Trailer

Skončila také podpora grafických karet Nvidia GeForce 700, protože už pro ně nejsou nové ovladače. Minimální HW nároky se tak zvedly u Nvidia na GTX 970.

"Hra nemusí nutně přestat fungovat, ale už ji na sérii 700 nadále netestujeme," varují tvůrci.

Níže jsou oficiální technické specifikace, v čem a jak šlape Cyberpunk 2077 na současné generaci konzolí. Mimochodem, trofeje nelze z PS4 přenést na PS5, s tím CDPR nic nenadělá.

A zde je ještě dodatečný přehled podporovaných funkcí v jednotlivých verzích hry po patchi 1.5, abyste v tom neměli hokej:

Jako závažnější problém se jeví to, že někteří hráči v Evropě nejsou schopni normálně upgradovat hru do nextgen podoby. Pes je zakopán v regionálním zámku.

Stránka zákaznické podpory CD Projektu Red říká, že když máte krabicovku, k downloadu nextgen updatu musí vaše PlayStation verze původního Cyberpunk 2077 odpovídat tomu, v jakém regionu máte založen váš PlayStation účet.

Reddit se tak plní naštvanými hráči, kteří nemohou provést přechod na nextgen verzi. Důvodem má být to, že krabicovka s old-gen verzí, kterou si kdysi pořídili, mohla být určena pro jinou oblast světa.

Rozhraní obchodu jim tím pádem nabízí pouze placený upgrade (ačkoli patch byl vždy slibován zdarma) nebo je zamčen, resp. neukazuje se na daném obchodu. Je otázkou, zda to výrobce bude nějak řešit, na to je možná příliš malým pánem.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Cyberpunk 2077

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments