If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Netflix zařídil zvýšení zájmu o Cyberpunk 2077, milion hráčů denně

"Díky za druhou šanci".

V podstatě se opakuje to samé, co se přihodilo v případě seriálu Zaklínač na streamovací filmové platformě. Akorát s tím rozdílem, že tady se to vůbec nečekalo. A investice do přidruženého animovaného seriálu musely být mnohonásobně nižší než se známými herci a vysokým rozpočtem na Zaklínače.

Cyberpunk 2077 teď, necelé dva roky po vydání v prosinci 2020, hraje milion hráčů denně, a to každý den v tomto týdnu.

Pochlubil se s tím CD Projekt Red a očividně za to vděčí příbuznému anime seriálu Edgerunners, který měl na Netflixu premiéru minulý týden a sklidil velmi kladné ohlasy. Ne vždy ale takový souběh musí být pravidlem, viz třeba odpískaný seriál Resident Evil též na Netflixu po jediné sezóně.

Kontroverzní sci-fi hra v PC verzi navíc měla na Steamu ve špičce 86 tisíc lidí souběžně, což je vůbec nejvíce od ledna 2021.

"Děkujeme za to, že jste nám dali druhou šanci," reagoval na vše ředitel questů Paweł Sasko z polského studia, čímž narážel na problémy při startu.

Zájem o Cyberpunk 2077 jde nahoru i od té doby, co byl vypuštěn patch 1.6, došlo ke slevě o padesát procent na Steamu a jsou venku nativní verze pro současnou generaci konzolí, nemluvě o datadisku Phantom Liberty.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Cyberpunk 2077

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments