If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

CD Projekt Red uklidňuje, že s Cyberpunk 2077 dál počítá, navzdory jedinému příběhovému DLC

+ kompenzace pro majitele Xbox One X za Phantom Liberty.

Veškerý rozruch okolo teaser traileru a vysílání polského studia zastínil zprvu nenápadný komentář od tvůrců v diskusních fórech.

V něm se možná trochu netakticky vyzradilo, že Phantom Liberty bude jediným větším příběhovým DLC pro Cyberpunk 2077.

Aneb dřívější plány s velkou obsahovou podporou vzaly za své, protože vývojáři prostě byli velmi dlouho vytíženi opravami a vylepšováním základní hry, a posléze nativní verzí pro současnou generaci konzolí. Takže už jim asi moc nedává logiku, aby dělali více přídavků pro několik let starou hru, která už tolik nebere.

CD Projekt Red v reakci na to musel uklidňovat rozvášněné davy fanoušků na fiskální konferenci:

"Rozhodli jsme se vyvinout jediný zásadní datadisk, který využije schopností současné generace konzolí. Jsme ovšem plně odhodláni dále značku Cyberpunk rozvíjet, i nad rámec tohoto DLC. Do vytvoření tohoto světa jsme vložili spoustu úsilí a času, takže na to chceme navázat novými příběhy, novým obsahem, nejen v herním formátu. Čili Cyberpunk 2077 opravdu dostane jediný přídavek, ale v budoucnu z tohoto univerza čekejte další věci."

"V ještě neskončil. Nový příběh, nová oblast Night City, Keanu Reeves a mnoho dalšího na vás čeká ve špionážním thrillerovém rozšíření Cyberpunk 2077: Phantom Liberty. Už v roce 2023," vábí domácí distributor Comgad.

Krom toho toto DLC už nebude existovat pro old-gen verze (Xbox One a PlayStation 4), které by byly takovou koulí na noze. Cílí pouze na PC, PS5, Xbox Series a Stadia.

Na vše zareagoval už i Microsoft, který oznámil, že kdo si dávno pořídil Xbox One X v Cyberpunk 2077 Limited edici (bundle hry a konzole - ano, letí to sakra rychle) a byl mu slíben nárok na první přídavek, ten obdrží kompenzaci ve formě kreditů pro Microsoft Store, aby si mohl koupit něco jiného, když pro tento stroj DLC nebude existovat.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Cyberpunk 2077

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments