If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

CD Projekt Red kutí Project Hadar, pokračování Cyberpunk 2077 a šest let se Zaklínačem

+ změny ve vedení studia.

Přední polské herní studio nastínilo své plány do budoucna a má toho hodně rozdělaného souběžně. Svými slovy to považuje za "vysoce ambiciózní strategii", která také vyžaduje nové vedení, takže dosavadní CEO Marcin Iwiński bude koncem roku nahrazen novou šéfkou jménem Katarzyna Szwarc.

Zbrusu novou značkou bude Project Hadar, bez jakékoli souvislosti se Zaklínačem a Cyberpunk 2077. Od loňského roku je prý v inkubační fázi a nyní probíhají práce na konceptu.

Poslední dobou znovu populární Cyberpunk 2077 se dočká řádného pokračování (pracovní název Project Orion), které "naplno využije sílu a potenciál tohoto univerza" a bude pocházet od pobočky v Bostonu.

Nezapomene se samozřejmě ani na Zaklínače na Unreal Engine, jelikož předtím se firma strašně zdržovala a plýtvala zdroji i energií na vylepšování svého RedEngine při každém dalším dílu.

CD Projekt Red počítá s tím, že to opět bude trilogie, která bude vypustěna v období šesti let. Její první díl má dočasné označení Polaris a položí základy pro dvě další hry, které zatím známe jako Project Sirius a Canis Majoris, přičemž jedna bude od externího studia.

Studio jinak říká, že všechny hry budou mít nějaký multiplayer, ale středobodem všeho bude singleplayer s pamětihodným příběhem, tedy to samé, čím se proslavilo.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments