If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

CD Projekt Red přestává prodávat své hry v Rusku a Bělorusku

Reakce na agresi.

Je to do jisté míry sebepoškozující rozhodnutí, protože v souvislosti s již vydaným nextgen patchem Cyberpunk 2077 a blížícím se podobným updatem pro Zaklínač 3 (jaro) se očekává opětovné zvednutí zájmu hráčů.

Ale všeobecně se ví, že v Polsku nemají Rusko i vzhledem ke své historii příliš v lásce, takže vyjádření solidarity muselo přijít.

CD Projekt Red oznámil, že s okamžitou platností přestává dodávat do Ruska a Běloruska své hry. Motivem pro to je samozřejmě invaze na Ukrajinu.

A tím to neskončí, vedle zastavení dodávek krabicovek od této firmy tam už nebudou nabízeny ani digitální verze Zaklínače a Cyberpunku, ani si hráči z Ruska a Běloruska nekoupí žádnou hru na digitální distribuci GOG.com.

"Celá naše skupina stojí za ukrajinským lidem. Sice nejsme politici s přímým vlivem na dění, ale věříme, že když se všichni lidé ve zbytku světa spojí, může to inspirovat způsobu uvažování běžných lidí ve zmíněných zemích podporujících invazi. Uvědomujeme si, že běžní lidé nemají s útokem na Ukrajinu nic společného a budou tímto dotčeni, leč naším krokem doufáme, že se tam i díky tomu začne o dění na východě Evropy více mluvit," uvedlo polské studio.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Cyberpunk 2077

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

The Witcher 3: Complete Edition

Nintendo Switch

See 1 more

The Witcher 3: Wild Hunt

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments