If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Zaklínač 3 prodal za uplynulý rok dalších 10 milionu kusů, Cyberpunk 2077 datadisk až ve 2023

Uklidnění a výsledky od CD Projektu Red.

Polské studio nám to pěkně dávkuje. Jeho "akcie" trochu spadly po odkladu nextgen upgradu Zaklínač 3 na neurčito, tak to chtělo přebít něčím pozitivním.

Toto fantasy RPG prodalo za uplynulých 12 měsíců dalších 10 milionu kusů, což je vzhledem ke stáří hry (2015) naprosto neskutečný výsledek. Více se z žánru prodávalo jen Diablo 3 a Skyrim.

Takže Zaklínač 3: Divoký hon je celkově už na 40 milionech. Celá série Zaklínač se pak prodalo více než 65 milionu kusů.

Naopak moc nepřibývají kusy Cyberpunk 2077, navzdory četným patchům a nedávnému nextgen updatu. Od prosince 2020 narostl jeho odbyt jen o něco přes 4 miliony kusů na celkových 18 milionů, avšak zde nutno zohlednit, že původní číslo se snížilo kvůli vracení peněz.

CD Projekt Red také musel přiznat, že první příběhové rozšíření Cyberpunk 2077 nevyjde dříve než v roce 2023, což je zklamání (dosud se počítalo s podzimem).

Každopádně senior vice prezident obchodu Michał Nowakowski ujistil, že nextgen port Zaklínače 3 není v tzv. vývojovém pekle. Prý není pravda, že by hra sklouzla na červen příštího roku, jak se někde psalo, ale přesný odhad data vydání bohužel stále nesdělil. Studio pouze dokončí vývoj interně, musí vše naplánovat a to vyžaduje nějaký ten průzkum současného stavu prací. Rozhodně to prý není tak, že by šlo o posun o dlouho, tolik dodělávek zase nezbývá. Odhadují, že na dokončení patche alokují pouze 15 zaměstnanců plus nějaké ty externisty. Neovlivní to jiné projekty firmy.

Celkově tedy CDPR krom toho dělá ještě na: Zaklínač 4 na Unreal Engine 5, rozšíření a patche pro Cyberpunk 2077, singleplayerovém režimu pro kartičky Gwent a Witcher: Monster Slayer. Vývoj jiných, ještě neohlášených titulů je zatím jen ve fázi výzkumu a koncepčních prací.

Za fiskální rok 2021 studio hlásí tržby 207 milionu dolarů, což je meziroční pokles o 63 procent (kvůli startu Cyberpunk 2077 v předešlém období). Pro srovnání, o rok dříve byly tržby jen zhruba na polovině co ve 2021.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Cyberpunk 2077

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

The Witcher 3: Wild Hunt

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments