Skip to main content

Ruští hackeři ukradli data ze STALKER 2 a mají požadavky s časovým ultimátem

Tvůrci je ale nevyslyší.

Mají to být desítky gigabajtů dat, v nichž je popsán celý příběh a cutscény, dále tuny koncepčních artworků, mapy atd.

Ruští hackeři napadli ukrajinské studio GSC Gameworld a odcizili řadu materiálů ke STALKER 2, ale zatím jsou dle svých slov "přátelští" a nechtějí vše zveřejnit, protože by to prý mohlo způsobit odklad vydání či zrušení hry.

Na na ruské sociální síti VK.com vyzvali, že požadují po tvůrcích, aby změnili svůj nepřátelský postoj vůči hráčům v Bělorusku a Rusku, a omluvili se jim za svůj dosavadní přístup. Dále žádají odbanování jednoho profilu na Discordu a aby vznikla oficiální ruská lokalizace hry, klidně i formou dodatečného patche.

Na splnění těchto požadavků dali ultimátum pouhých pár dnů, do 15. března 2023 - jinak ukradená data dají brzy ven, i když to má být bez příběhových spoilerů: "Prosíme, nenechte STALKERA umřít kvůli politice a stagnaci, věnujte se lépe komunitě a reagujte správným způsobem".

Co na to GSC Gameworld? Varovali před rizikem spoilerů ze hry a poprosili fanoušky, aby je případně ignorovali a nenechali si zkazit dojem z nehotových materiálů, které neodráží finální podobu.

K nabourání prý došlo přes uživatelský účet jednoho ze zaměstnanců, který měl přístup na sdílené úložiště s podklady ze hry:

"Na podpoře naší země se nic nezmění, budeme dělat vše, co je v našich silách, v zájmu Ukrajiny. Navzdory snahám nás zničit se to nepodaří, protože když máte něco ve svém srdci, tak to budete bránit za jakoukoli cenu. Budeme pokračovat s plnou silou na dokončení hry, i když jsou nám pod nohy házeny překážky. Vaše podpora je pro nás důležitá a inspirující".

Vývojáři STALKER 2 dále vysvětlili, že když už přes rok čelí bombardování a drsné válce ze strany Ruska, tak je nějaká hrozba úniku tajných dat ke hře jen tak nerozhodí.

Read this next