If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

S Novus Inceptio vypomůže Xzone

Dvacetiprocentní podíl ve firmě.

Domácí obchod Xzone dnes tiskovou zprávou oznámil, že investoval 40 tisíc korun do nově založené firmy McMagic Productions pro vývoj už digitálně dostupné (Early Access) sci-fi survival hry Novus Inceptio (dojmy, preview a rozhovor).

Hra, které se dle SteamSpy dosud prodalo necelých 8 tisíc kusů, se řadí mezi ty úspěšnější české na Steamu z posledních let (viz zájem překonal očekávání). Je převážně dílem jednoho člověka, Martina Mastného, který dlouho působil v Xzone na pozici grafika a programátora (vedle podílení se na českém Eurogameru).

"Známe se dlouhá léta a ve firmě jsme ho v jeho osobním projektu všichni podporovali. Když se pak nabídla možnost spolupráce a podílení se finančně na vývoji jeho vysněné hry, neváhali jsme ani vteřinu," poznamenal k obchodnímu spojení Martin Schovanec z Xzone.

To svou investicí 20% podílu ve zmíněné společné firmě vstoupilo na další neprobádané pole - vývoj her. S Novus Inceptio prý tyto snahy nekončí, hovoří i o dalších perspektivních herních projektech někdy časem: "Nejen pasivně jako investor, ale i aktivně svým zázemím, kontakty a zkušenostmi z jiných částí herního průmyslu," dodal obchod, jak by přesně chtěl pomoci.

Co jinak tato spolupráce znamená? Pokud by Novus Inceptio v příštích letech začalo generovat takový čistý zisk, že by se rozděloval mezi podílníky ve firmě, získá z něj Xzone těch 20 procent (letos se to nepředpokládá). Jak Schovanec uvedl, s případnou krabicovou verzí hry (jako u Bran Skeldalu) se ještě uvidí, zatím není na pořadu dne.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments