If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Seriál The Last of Us má být nejlepší a nejautentičtější adaptací her všech dob

+ délka první epizody a struktura příští hry Naughty Dog.

Pokud se mluví o převodech her na stříbrné plátno, tak se často zmiňují různé propadáky. To, co dorazí už 15. ledna 2023, má být však přelomem.

Mozek studia Naughty Dog Neil Druckmann prohlásil, že TV seriál The Last of Us na HBO bude tou nejlepší a nejvíce autentickou adaptací her všech dob.

V rozhovoru pro New Yorker dodal, že dají zapomenout na všechny ty dosavadní neúspěšné pokusy o zfilmování her.

Scénárista a režisér Craig Mazin si myslí, že to měl jednodušší v tom, o jaký žánr se jedná. Protože u zážitků jako Skyrim či Assassins Creed, kde můžete jít kamkoli si zamanete, ty se do filmů či seriálů přenáší velmi složitě.

Oproti tomu The Last of Us bylo vždy hlavně o příběhu, ten byl na prvním místě. Násilí naopak bude upozděno, máme ho vidět jen trochu, pouze jakýsi nezbytný základ. Jinými slovy, seriál nebude tak násilný jako hra.

Druckmann také uznal, že mají za sebou problematické adaptace, jako Uncharted, byť dle něj šlo o zábavu.

Tady k tomu ovšem přistupovali tak, že schopnost Joela vyhnout se kulkám je tou nejméně důležitou věcí. Zaměřili se především na příběh, nikoli na akci, což prý mnoho jiných adaptací her dělá chybně. Jindy nebyl silný zdrojový materiál nebo zase tvůrci neporozuměli správně předloze: "Sledovat osobu, jak umírá v seriálu, je něco úplně jiného, než osoba umírající v pixelech ve hře".

Zároveň vyšlo najevo, že seriál The Last of Us bude mít celkem devět epizod a že ta první bude mít dlouhou délku 85 minut.

Po tom všem tedy nepřekvapí nová informace, že příští hra od Druckmanna a studia Naughty Dog má být přísně strukturovaná jako právě TV seriály. Tento nový projekt má být také odlišný tím, že na něm bude dělat více spisovatelů a scénáristů, na rozdíl od pouze jednoho či dvou u předešlých titulů firmy.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments