Skip to main content

Seriálový Zaklínač nebude čerpat z her, ani kdyby došly knihy

+ vana bude a další detaily.

Na víkendovém Comic-Conu se konečně hnuly ledy a tvůrci seriálového Zaklínače začali mluvit o podrobnostech. Nepochybně to souvisí i s prvním trailerem.

Předně, v seriálu opravdu bude ta ikonická scéna s koupáním se ve vaně. TV producentka Lauren Schmidt Hissrich odmítla říct, kdo v ní přesně bude, jestli jen Geralt nebo i jeho společnost, možné je obojí.

Mělo by jít o seriál rozhodně určený pro dospělé, takže o sex by neměla být nouze, ale nebude jen prvoplánový s cílem šokovat či ohromit. Postavy, které třeba zpočátku nesnášíte a mají být vyloženě zlem, jsou prý motivovány něčím, co je velmi lidské a emocionální.

Když se producentky fanoušci optali, jestli v seriálu uvidíme nějaké další zaklínače z Kaer Morhen či jiných škol, odpověděla kladně. Oproti tomu na dotaz ohledně přítomnosti Eksela či Vesemira jen obecně pověděla, že v příštích řadách (tedy nikoli v té první) to není vyloučeno, ale nic slíbit nemohla.

Lauren Schmidt Hissrich každopádně na přednášce v San Diegu zcela jasně zdůraznila, že hrami od CD Projektu se nebudou při tvorbě TV seriálu pro Netflix nikdy inspirovat. Ani kdyby jim v daleké budoucnosti eventuálně došly všechny knižní náměty, nestane se prý, aby adaptovali hry, které producentka také zkusila.

Pro hráče RPG od polských vývojářů má být seriál velmi vhodný, i když nečerpá přímo z her. Už jen proto, že seriál je adaptací knih, stejně jako byly hry určitou adaptací knih od Andrzeje Sapkowského.

Většina první řady seriálu se ostatně inspirovala The Last Wish - sbírkou krátkých příběhů, považovanou za první knihu v sérii. Ostatně i ona ji četla jako první. Vše dává smysl, protože se tam definují kulisy herního světa a je to ideální pro start.

Jeho datum nicméně stále nebylo potvrzeno ani na Comic-Conu, takže nezbývá než doufat, aby se uniklý termín 20. prosince 2019 skutečně naplnil (natáčení první řady skončilo již 31. května).

Read this next