If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Seriálový Zaklínač nebude čerpat z her, ani kdyby došly knihy

+ vana bude a další detaily.

Na víkendovém Comic-Conu se konečně hnuly ledy a tvůrci seriálového Zaklínače začali mluvit o podrobnostech. Nepochybně to souvisí i s prvním trailerem.

Předně, v seriálu opravdu bude ta ikonická scéna s koupáním se ve vaně. TV producentka Lauren Schmidt Hissrich odmítla říct, kdo v ní přesně bude, jestli jen Geralt nebo i jeho společnost, možné je obojí.

Mělo by jít o seriál rozhodně určený pro dospělé, takže o sex by neměla být nouze, ale nebude jen prvoplánový s cílem šokovat či ohromit. Postavy, které třeba zpočátku nesnášíte a mají být vyloženě zlem, jsou prý motivovány něčím, co je velmi lidské a emocionální.

Když se producentky fanoušci optali, jestli v seriálu uvidíme nějaké další zaklínače z Kaer Morhen či jiných škol, odpověděla kladně. Oproti tomu na dotaz ohledně přítomnosti Eksela či Vesemira jen obecně pověděla, že v příštích řadách (tedy nikoli v té první) to není vyloučeno, ale nic slíbit nemohla.

Lauren Schmidt Hissrich každopádně na přednášce v San Diegu zcela jasně zdůraznila, že hrami od CD Projektu se nebudou při tvorbě TV seriálu pro Netflix nikdy inspirovat. Ani kdyby jim v daleké budoucnosti eventuálně došly všechny knižní náměty, nestane se prý, aby adaptovali hry, které producentka také zkusila.

Pro hráče RPG od polských vývojářů má být seriál velmi vhodný, i když nečerpá přímo z her. Už jen proto, že seriál je adaptací knih, stejně jako byly hry určitou adaptací knih od Andrzeje Sapkowského.

Většina první řady seriálu se ostatně inspirovala The Last Wish - sbírkou krátkých příběhů, považovanou za první knihu v sérii. Ostatně i ona ji četla jako první. Vše dává smysl, protože se tam definují kulisy herního světa a je to ideální pro start.

Jeho datum nicméně stále nebylo potvrzeno ani na Comic-Conu, takže nezbývá než doufat, aby se uniklý termín 20. prosince 2019 skutečně naplnil (natáčení první řady skončilo již 31. května).

About the Author

Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments