If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Servery The War Z napadli hackeři

Pomsta za podrazy? Možná i nutnost hru přejmenovat...

Okolo hororové onlinovky The War Z se kupí jeden problém za druhým. Navíc možná bude muset být přejmenována, protože její ochranná známka byla už v listopadu pozastavena. Důvodem je stížnost studia Paramount na přílišnou podobnost s chystaným filmem World War Z, ačkoli vývojáři tvrdí, že je vše v pořádku.

Producent The War Z si na přelomu roku ještě jednou posypal popel na hlavu, když v podrobnějším otevřeném dopisu komunitě uznal, že byl moc arogantní a oslepen bleskovým úspěchem hry. Stejně tak slíbil, že do budoucna se to nebude opakovat a že změní svou politiku v diskusních fórech, kam zavítá více samotných tvůrců hry. Nicméně zůstávají pouze malou nezávislou společností a od toho se řada věcí logicky odvíjí.

A protože boží mlýny melou pomalu, ale jistě, nespokojenci vrátili Hammerpoint Interactive všechny jejich dřívější podrazy i s úroky. Začátkem ledna totiž nějací hackeři napadli servery The War Z a snažili se je shodit.

"Nejprve zahltili naše DNS IP adresy, aby se nikdo nemohl připojit, což poté následovaly DDoS útoky na přihlašovací server. Momentálně proto implementujeme ochranu proti tomuto útoku, aby vám hra opět fungovala, ale je obtížné odhadnout, kdy se tak stane," vysvětlil ve fóru komunitní manažer Kewk.

V aktuální recenzi od kolegů z britského Eurogameru obdrželo The War Z hodnocení 3/10.

Tagged With
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments