Skip to main content

Silent Hill 2 Remake oficiálně přiblížen a videosrovnání s originálem z 2001

Souhrn všeho, co se zatím ví + obrázky.

Konami prý každý rok obdrží řadu koncepčních návrhů, jak tuto značku oživit. A z nich si vybrali ten od polského Bloober Teamu, protože tam byla vidět skutečná vášeň pro sérii.

Jedním z hlavních cílů se Silent Hill 2 Remake bude zachování atmosféry originálu, zároveň se modernizuje mnoho prvků původní hratelnosti, na což dohlíží autoři předlohy, aby tam byla pořád cítit ta unikátnost hry.

A proč tedy ta změna kamery? Protože vás chtějí ještě více ponořit do zdejšího nereálného světa, abyste měli pocit, že jste jeho součástí.

S novou perspektivou také dochází k předělání bojového systému. Díky tomu, že teď uvidíte to samé, je možné nabídnout nové způsoby, jak vás držet v napětí. První oficiální screenshoty:

Za 21 let také samozřejmě pokročila technologie, což se projeví na špičkovém motion-capture a dosud nejlepších výrazech postav v celé sérii. Řeknou vám spoustu emocí, aniž by musely promluvit.

Remake pošlape na Unreal Engine 5, včetně Lumen a Nanite pro plně dynamickou globální iluminaci pro skutečně vypadající dopad světla na prostředí. Takže grafika nastaví novou vyšší laťku ve vysoce detailních a realistických levelech, což ještě více vyburcuje nervy drásající atmosféru.

Vzhledem k roční exkluzivitě PS5 (souběžně ale vyjde i PC verze) nemůže chybět podpora 3D zvuku, DualSense ovladače, super rychlé streamování dat, tudíž při průzkumu celého města nepotkáte jedinou načítací obrazovku.

Datum vydání zatím bohužel Konami nesdělili, ani přibližné. O hudbu se postará opět Akira Yamaoka a půjde o nové skladby i nový styl.

Ředitelem vývoje je Mateusz Lenart, kreativní šéf The Medium.

Tady je oficiální videosrovnání remaku s originálem:

Read this next