If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Sony musí odtajnit smlouvy o starších exkluzivitách PlayStation, nařídil soud

Dvě prohry v bitvě o Activision Blizzard do rukou konkurenta.

Jak známo, Sony se hodně angažuje v tom, aby pokud možno překazila akvizici Activision Blizzard do rukou konkurenčního Microsoftu. Jenže teď za poslední den zaznamenala dvě citelné prohry...

Jednak to dle zjištění Reuters vypadá, že úředníci Evropské Unie dají všemu zelenou, pokud bude zaručeno, že dojná kráva Call of Duty nepřestane vycházet pro ostatní platformy a pokud Microsoft zaručí, že nabídne ostatním možnost licencovat po dalších deset let.

A hlavně americký úřad Federal Trade Commission (FTC) v souvislosti s touto kauzou a slyšením nařídil Sony, aby odkryla smlouvy o exkluzivitách PlayStation s třetími stranami.

Původně to mělo být zpětně už od roku 2012, ale když si Sony stěžovala, že by byla strašná práce dohledat a procházet všechny staré soubory, tak to bylo sníženo na dobu od 1. ledna 2019 dodnes.

Zástupci Sony s tím pochopitelně nesouhlasili a označili to za očividné obtěžování ze strany Microsoftu, ale soudce se s jejich názorem neztotožnil. Prohlásil, že vztahy mezi Sony a třetími stranami ohledně exkluzivit na PlayStation přímo souvisí s tím, jak budou úřady posuzovat převzetí Activision Blizzard do spárů Microsoftu a potenciální rizika s tím spojená pro konkurenci na trhu.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments